Публічні закупівлі: на Полтавщині уклали договір з пов’язаними особами

У статті 17 п. 7 ЗУ «Про публічні закупівлі» вказано, що замовник має відмовити підприємствам в участі, або відхилити пропозицію у випадку, якщо вони пов’язані між собою або замовником, – розповідає аналітик ІАА Олександр Довгошей. – Для цього достатньо перевірити дані про керівників та власників фірм-учасників за допомогою ЄДР або YouControl.

Спеціалісти ІАА зазначають, що у цій закупівлі даних з ЄДР достатньо для відхилення учасників.

Також при створенні тендерної документації для замовника передбачена можливість вимагати від учасників торгів інформацію, яка не є кваліфікаційними критеріями та не відноситься до предмету закупівлі, – пояснює керівник напрямку моніторингу закупівель ІАА Поліна Колганова,  мова про установчі документи: статут та накази про призначення керівних осіб фірми-учасника.

Якщо замовник не впевнений в інформації, яку надав учасник закупівлі,то завжди є можливість звернутися за підтвердженням даних до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенцій (стаття 28 ЗУ «Про публічні закупівлі»).

У цій закупівлі обидва учасника надали статут, у якому видно спільного власника. Тому укладений договір можна в судовому порядку визнати недійсним.