Прибічники відкликання 6 депутатів заявили про залякування члена ТВК Полтави Ольги Сліпко, їх опоненти це відкидають

Ольга Сліпко, т.в.о. секретаря ТВКОльга Сліпко, т.в.о. секретаря ТВК | Фото Миколи Лисогора

За нашою інформацією, в переддень засідання Ольга Сліпко була готова прийти, але вже в суботу заявила, що вона «хоче жити», тому не прийшла

Засідання ТВК Полтави 13 липня, на якому вивчили зібрані підписи виборців за відкликання 6 депутатів міськради, не мало кворуму — на засідання не прийшла Ольга Сліпко від РПЛ, яку на засіданні 9 липня обрали тимчасово виконуючим обов’язки секретаря ТВК. Без її голосу комісія не змогла провести будь-які голосування.

Зі своєрідного табору прибічників одночасного відкликання депутатів повідомили, що причина неявки — у залякуванні.

— В переддень засідання вона була готова прийти, їй пояснили, що комісія повинна ознайомитись із поданими підписами виборців, це просто робоче засідання. Однак зранку, у суботу, її вже не було. Зателефонували. Вона розповіла, що її возили в автомобілі, погрожували та залякували. Тому Ольга Сліпко заявила, що вона не в Полтаві, і взагалі «хоче жити». Перед цим залякували члена ТВК Анатолія Шкіля. Не можна зрозуміти цих людей. Політика — політикою, але сьогодні за тобою стоїть якась сила, а завтра — ні. І як далі жити у Полтаві, дивитися в очі після такого?

Опоненти відповіли, що такі звинувачення не мають під собою основи:

— Ольга Сліпко на засіданні ТВК говорила, що підписи мають порушення. Наприклад, підпис у листі не збігався із підписом в паспорті, переплутані дати народження і таке інше. Вона не захотіла брати участь у цьому, тому не прийде і на наступне засідання. Також про порушення заявляла член ТВК від Народного фронту. При цьому вчора на засіданні не було представника поліції, який би вивчив списки. Тому, хоча вони й хотіли вчора проголосувати за прийняття списків, але через відсутність кворуму не змогли це зробити.

Якими б не були причини неявки Ольги Сліпко на засідання, але якщо і наступного разу на засідання ТВК прибуде тільки 9 (чи менше членів), то його навіть не відкриють через відсутність кворуму (ТВК налічує 18 членів, кворум — 10 членів).

І хоча голова фракції «БПП «Солідарність» у міськраді Андрій Матковський вважає, що роботі ТВК, яка виконує технічні процедури, приділяють занадто багато уваги, але, як бачимо, відсутність голосів в ТВК прямо впливає на процес відкликання депутатів.

Нагадаємо, що до міської ТВК передали 2600 підписів виборців по кожному із 6 депутатів, яких назвали «зрадниками». Таке рішення прийнято на зборах виборців 12 червня. На вихід попросили Оксану Деркач, Ярослава Мартинюка, Володимира Корнійчука, Тимофія Гаєвого, Івана Діденка та Світлану Бондарєву.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»