Прядко: Зняття мораторію на продаж землі можливе лише після доскональної регуляції ринку

Голова фракції СДП у Полтавській облраді Валерій Прядко зареєстрував проект звернення ради до президента, урядовців та парламентарів. У цьому зверненні народний обранець пропонує ще на рік продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Говорить, відкриття земельного ринку потребує тривалих консультацій із землевласниками, фермерами та сільгоспвиробниками. Інакше, переконаний, є ризик недобросовісного переділу землі між олігархами та іноземними концернами.

Обласній раді пропонують звернутися до основних інституцій країни з вимогою продовжити мораторій на продаж землі ще принаймні на рік, упродовж якого необхідно провести консультації з громадськістю та всіма причетними до агропромислового комплексу учасниками ринку.

Голова фракції Соціал-демократичної партії Валерій Прядко говорить: фермери вимагають діалогу із владою, адже впевнені, необдумане відкриття ринку може привести до рейдерства з боку земельних магнатів та крупних агрохолдингів.

— Ринок землі потрібно відкривати — ми бачимо, що останніми роками зростає суспільний запит навколо цієї теми. Але держава має убезпечити землевласників від можливих афер. Скуплена за безцінь земля — це швидкі і грубі гроші для людей, які в результаті залишаться ні з чим. Потрібно врахувати вимоги фермерських господарств, які нині працюють на землі, сплачують податки і, фактично, забезпечують країну сільгосппродукцією. Їм має бути гарантовано право викупу орендованих нині земель, пільгові кредити від держави тощо, — коментує свій проект Прядко.

За словами депутата облради, потрібно чітко прописати правила гри і дорожню карту, щоб не допустити жодних лазівок у законах, користуючись якими, аферисти та олігархічні групи зможуть дурити людей.

Валерій Прядко Валерій Прядко

— Зняття мораторію прямо зараз на часі, але передусім, для магнатів. Адже сьогодні собівартість гектара українського чорнозему коштує в 4 рази менше, ніж гектар болгарського супіску і в 10 разів менше ніж земля в центральних країнах Європи. Ринок має бути вільним, але не означає, що він має бути не регульованим, — зазначає Валерій Прядко. — Тому я й пропоную відтермінувати це рішення. А тим часом включити землевласників, фермерів, аграріїв і виробників до робочих груп при парламентському комітеті та при профільному міністерстві, аби вони могли взяти безпосередню участь у формуванні повістки дня.

Проект звернення Валерій Прядко планує подати на розгляд колег-депутатів уже найближчої сесії облради, яка відбудеться 17 вересня.

Пресслужба Соціал-демократичної партії (СДП)