При греко-католицькій парафії у Полтаві працюватимуть монахині одного з найдавніших чинів християнства

З 1 вересня при парафії Пресвятої Трійці УГКЦ працюють монахині з Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ). У планах — робота з дітьми, у третій міській лікарні та запуск християнського дитсадка.

Сестра Даниїла Винник — настоятелька монастиря, з якого монахині приїхали працювати, — розповіла, що їх уже два роки запрошують у Полтавську область:

— Нарешті, ми приїхали у Полтаву, і дуже раді з цього приводу. Поки що лише на рік, та сподіваємося, що це служіння приведе до чогось більшого.

Наступний рік у Полтаві працюватимуть сестри Венедикта та Августина. У їхніх планах — катехизація дітей та дорослих, духовна підтримка пацієнтів третьої міської лікарні, катехизація та допомога у Центрі реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи.

Монахині Монахині

Монахині сподіваються, що з часом відкриють у Полтаві дитячий садочок та середньоосвітній навчальний заклад, в основі яких лежатиме виховання християнських цінностей та світогляду у молоді. Подібна школа сьогодні існує у Івано-Франківську, її відкрили також сестри ЧСВВ і отримали державну акредитацію. 

Сестри-василіянки — це жіноча гілка чернецтва Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ). У візантійському обряді на Близькому Сході, у Греції, Італії та у слов’янських народів цей чин активно служить уже 1600 років. 

Парафія Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві Парафія Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві

Довідка. Історія ЧСВВ пов’язана з ім’ям святого Василія Великого, Архиєпископа Кесарії Кападокійської, визначного Отця Церкви та Законодавця Східного монашества. Він доручив своїй сестрі, святій Макрині, управу і провід першого жіночого монастиря. У Київській Русі перший жіночий монастир ЧСВВ заснував Ярослав Мудрий.

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві