Протягом вересня браконьєри завдали збитків на понад 200 тис. грн, — Полтавський рибоохоронний патруль

На Дніпродзержинському водосховищі браконьєри виловили занесену до Червоної книги рибу На Дніпродзержинському водосховищі браконьєри виловили занесену до Червоної книги рибу

Протягом вересня у Полтавській області браконьєри 223 рази порушили Правила любительського і спортивного рибальства та завдали збитків на понад 200 тис. грн. 

Цезафіксували інспектори Полтавського рибоохоронного патруля під час проведення рейдів.

З початку року фахівці Управлінням Державного агентства рибного господарства у Полтавській області зафіксовали 1171 порушення. Про роботу Полтавського рибоохоронного патруля протягом вересня та з початку року відзвітувала його очільниця Оксана Кулинич.

— У вересні наші інспектори зафіксували 223 прояви браконьєрства. У 51 випадку склали акти про вилучення безхазяйного майна. З початку року таких випадків трапилось 303. До того ж, за місяць вилучили 70 знарядь лову, а також 15 транспортних засобів, — розповіла начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області.

Затриманий браконьєр на акваторії Сулинської затоки Кременчуцького водосховища поблизу села Липове Глобинського району Затриманий браконьєр на акваторії Сулинської затоки Кременчуцького водосховища поблизу села Липове Глобинського району

У всіх випадках справи були передані до суду, для притягнення до адміністративної відповідальності 58 осіб. В 11 фактах браконьєрства суд постановив направити матеріали про правопорушення до слідчих органів, для відкриття кримінальних проваджень. Своїми протиправними діями рибалки нанесли істотну шкоду державі.

— Представники нашого управління протягом вересня вилучили майже 865 кілограми незаконно виловленої риби. Такі порушення коштували державі майже 230 тисяч гривень, — додала Оксана Кулинич.

Оксана Кулинич Оксана Кулинич

За пів року інспектори рибоохоронного патруля у Полтавської області вилучили 7921 кг незаконно виловленої риби. 

Протягом вересня представники управління провели 77 рейдів. З початку року провели 352 рейди. Всього за місяць наклали штрафів на понад 14 тис. грн. Стягнуто штрафів на суму майже 9 тис. грн. Сума нарахованих збитків за цей період становить 229,7 тис. грн.

Нагадаємо, в кінці вересня головний державний інспектор відділу рибоохоронного патруля № 1 з працівниками Сектору водної поліції Кременчуцького ВП ГУ НП в Полтавській області затримали браконьєра. У порушників вилучили 60 кг незаконно виловленої риби, в тому числі й вид, що занесений до Червоної книги України.

— Важливо, щоб не лише інспектори рибоохоронного патруля проводили перевірки на водоймах області, а й самі мешканці Полтавщини не стояли осторонь та повідомляли про такі порушення, — зауважив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. 

Додамо, що вилов риби регулюється Правилами любительського і спортивного рибальства. Про порушення можна повідомити за телефонами гарячої лінії: 050-747-2579; ‎096-907-5008.

Полтавський рибоохоронний патруль