Протягом серпня Полтавський рибоохоронний патруль викрив 339 правопорушень та вилучив понад 5 тис. кг риби

У період з 1 по 31 серпня рибоохоронні патрульні Полтавщини здійснили 98 рейдів на водоймах та ринках області. У результаті проведених заходів спільно з правоохоронними органами та громадськими інспекторами рибоохорони виявили 339 порушень природоохоронного законодавства. 

За серпень інспектори Полтавського рибоохоронного патруля викрили 339 порушень, з яких 71 правопорушення — грубе (за ч. 4 ст. 85 КУпАП). Також склали 186 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), з яких 17 — на користувачів (промисловиків), чотири — за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту та розповсюдження об’єктів тваринного світу). Крім цього, оформили 78 актів виявлення безгосподарського майна, згідно яких вилучено 138 од. знарядь лову. 

— Протягом даного періоду на порушників накладено штрафів у розмірі 31 671 грн. Сума завданих збитків склала 83 169 грн. У ході проведених заходів інспектори вилучили 5 475 кг водних біоресурсів. З них 331 кг — на водоймах, 35 кг — за незаконне придбання чи збут, 3 753 кг у користувачів (промисловиків) водних біоресурсів та ще 1 356 кг — за актами безхазяйного майна. А також конфіскували 80 одиниць заборонених знарядь лову, — повідомила очільниця Полтавського рибпатруля Оксана Кулинич.

Нагадаємо, 20 серпня на водоймах природно-заповідного фонду викрили кілька порушень, з яких одне — кримінальне.

Так, громадянин здійснював незаконний лов риби забороненим знаряддям лову — лісковою сіткою. У результаті йому вдалось впіймати 50,2 кг риби: сазан — 7 екз., карась сріблястий — 162 екз., лящ — 4 екз. та одного синця. Збитки, завдані рибному господарству, становлять 10 428 грн. Інцидент зафіксовано на водоймі Ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Сулинський» (Кременчуцьке водосховище), в районі с. Бугаївка Глобинського району Полтавської області. На місце події викликано слідчо-оперативну групу Глобинського ВП ГУНП в Полтавській області. Незаконно виловлену рибу та заборонені знаряддя лову вилучено. На винну особу оформлено адміністративний протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. 

Конфісковані знаряддя лову та незаконно добута риба Конфісковані знаряддя лову та незаконно добута риба

29 серпня в районі НПП Нижньосульський викрито порушника правил рибальства. Чоловік проводив вилов водних біоресурсів з дерев’яного човна за допомогою двох жиляних сіток. При перевірці виявили водні біоресурси в такій кількості: карась — 15 екз., плоскирка — 58 екз., окунь — 37 екз. та плітка — 37 екз. Загальна вага незаконно добутої риби становить 15 кг. Сума нанесених збитків склала 19 395 грн. Інцидент задокументовано на території регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянс ький» (Кам’янське водосховище), поблизу с. Світлогірське Кобеляцького району. Сітки, човен та водні біоресурси вилучені до рішення суду.

На місце події викликано слідчо-оперативну групу Кобеляцького відділу поліції. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним промислом.

Конфісковані знаряддя лову та незаконно добута риба Конфісковані знаряддя лову та незаконно добута риба

30 серпня під час проведення рибоохоронної роботи на території Сулинської затоки (Кременчуцького водосховища), острів Галицький в адмінмежах Глобинського району викрили двох порушників. Вони на гумовому човні, за допомогою ліскової сітки, виловлювали рибу. Так встигли добути: ляща — 50 шт., судака — 2 шт. та по одному екз. сазана і окуня. Загальна вага — 40 кг.

Збитки по вилученим водним біоресурсам склали 18 289 грн. На місце події викликали слідчо-оперативну групу Глобинського відділу поліції для спільно оформлення матеріалу, який містить ознаки кримінального злочину.

Вирішується питання про внесення відомостей до ЄРДР за ст. 249 (незаконний рибний промисел) ККУ. Човен, сітка, пристрій для тралення сіток, навігатор GPS «Garmin — 60» та незаконно добуту рибу вилучено.

Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів — прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля: (096) 907-50-08.

Полтавський рибоохоронний патруль