Протягом 2018 року на галузь культури у Полтаві витратять 170 мільйонів

На розчищеня території Поля Полтавської битви витратять 2,5 млн грнНа розчищеня території Поля Полтавської битви витратять 2,5 млн грн

Тільки на «Поле Полтавської битви» заплановано витратити 10 млн грн, на ремонт парку «Перемога» — 1,5 млн грн,  стільки ж — на ремонт 2-го поверху будинку культури

Полтавська міська рада на останній 14 сесії внесла зміни до Програми розвитку культури Полтави на 2015-2019 роки. Загальний бюджет програми на 2018 рік — 170 мільйонів. Це досить значна сума і це більше, ніж в попередні роки: 52 млн — в 2015 році, 70 млн — в 2016 році, 132 млн — в 2017-му. Всього на культуру в рамках Програми заплановано витратити 477 млн грн.

Розглянемо окремі, найбільш цікаві пункти Програми на поточний рік.

Так, заплановано витратити 200 тис. грн на доступність шкіл для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Зокрема, мова йде про пандуси, кнопки виклику та обладнанні туалетні кімнати в усіх школах міста. Ще 200 тис. грн заплановано витратити на підйомник у холі Полтавської міської галереї мистецтв.

Ремонт та утеплення фойє ІІ поверху, заміну вікон в Полтавському міському Будинку культури профінансують в межах 1,5 млн грн. Ще 1,5 млн грн підуть на капітальний ремонт покрівлі МБК.

На утримання та функціонування Полтавського міського парку культури та відпочинку «Перемога» виділять 4,9 млн грн. Окремо розписана сума в 1,5 млн грн. По 0,5 млн грн виділять на ремонт приміщень квиткової каси, ремонт амфітеатру «Співочого поля» та на ремонт «Колеса огляду».

Проведення ремонтів покрівлі, сходів, кабінетів та заміна трубопроводів в Палаці дозвілля «Листопад» обійдеться бюджету в 1,5 млн грн.

Значні фінансові вкладення прописані на потреби музейних закладів. Так, на капремонти музеїв закладено 7,4 млн грн. Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» отримає 2,5 млн на розчищення порослі території колишнього військового містечка та 200 тис. грн — на встановлення меж та посвідчення права користування заповідника.

На все про все — рекордні для Програми 170 млн грн.

Нагадаємо, що у червні 2017 року Полтавська міська рада вирішила знести залу ігрових автоматів та старі квиткові каси.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»