Проректор ПолтНТУ із зарплатою 66 тисяч гривень на місяць написав заяву на 700 гривень матдопомоги

У чиновників, які керують освітою на Полтавщині помітно виросли зарплати. Однак, їм не вистачає коштів на життя і вони пишуть заяви, щоби отримати по 700 гривень допомоги від міста.

Сьогодні відбулося засідання виконавчого комітету Полтавської міськради. Серед інших питань, члени виконкому розглянули рішення про виплати освітянам до Дня вчителя. Особи, що працюють в закладах освіти, мають отримати по 700 гривень допомоги. Списки сформували керівники навчальних закладів за заявами освітян. Загалом по 700 гривень мають отримати понад 12 тисяч освітян — на загальну суму 8,7 мільйона гривень. Відповідна допомога передбачена міською соціальною програмою «Турбота».

Проти виплат виступив член виконкому Дмитро Бурмака. Він запропонував виключити це питання з розгляду. На його думку, 700 гривень не допоможуть бюджетникам і краще ці кошти витратити на інші потреби.

Пропозицію Бурмаки підтримали «свободівець» Владислав Шевченко та представники від «Самопомочі» Іван Сватенко та Дмитро Гаврилко. Більшість членів виконкому проголосували «за» виплати 700 гривень.

«Полтавщина» переглянула список осіб, яким призначила допомогу. Ми звернули увагу на керівників освітніх закладів, зарплати яких складають понад 20 тисяч гривень і при цьому вони просять 700 гривень у міста. Розмір заробітних плат за 2018 рік керівники вказали у своїх деклараціях. Ми не рахуємо підприємницьку діяльність, відсотки від банківських вкладів та інші доходи — тільки зарплату за основним місцем роботи.

Хто отримав Посада Приблизна заробітна плата на місяць у 2018 році, грн
Коробко Богдан Олегович ПНТУ, перший проректор 66000
Сівіцька Світлана Павлівна ПНТУ, проректор з наукової та міжнародної роботи 59000
Дворник Валентин Миколайович УМСА, перший проректор 55000
Філонич Олена Миколаївна ПНТУ, проректор з економічних питань 49000
Ксьонз Ігор Володимирович УМСА, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи 41000
Харченко Олена Вікторівна Департамент освіти і науки ПОДА, директор 40000
Похилько Валерій Іванович УМСА, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи 37000
Власюк Галина Богданівна Департамент освіти і науки ПОДА, заступник директора 33000
Костенко Олена Михайлівна ПДАА, проректор з науково-педагогічної роботи 32000
Горб Олег Олександрович ПДАА, проректор з науково-педагогічної, наукової роботи 29000
Бадула Іван Іванович Коледж ПНТУ, перший заступник директора 28000
Кісільова Оксана Володимирівна Управління освіти Полтави, перший заступник начальника 25000
Сітарчук Роман Анатолійович ПНПУ, перший проректор 25000
Пера Володимир Павлович УМСА, проректор з адміністративного управління 25000
Поліщук Віктор Вікторович УМСА, заступник ректора з міжнародних зв’язків 23000
Матвієнко Юрій Сергійович Управління освіти Полтави, начальник 22000
Матвеєва Майя Кадирівна Директор ПЗ «МДШ «Юний Європеєць», депутат ПМР 0

Щоби отримати 700 гривень потрібно два папірці. Людина повинна написати заяву від руки й заповнити форму. Люди з цього списку так і зробили.

Так, допомогу у Полтави попросила головна освітянка області Олена Харченко. За керування Департаментом освіти в місяць вона отримує близько 40 тисяч гривень. Ймовірно, цих коштів їй не вистачає, тому вона попросила 700 гривень у міста. Не вистачає 33 тисячі гривень на місяць і її заступниці Оксані Кісільовій.

Жоден із полтавських ректорів заяву на отримання допомоги не написав. А от проректори виявилися не такими скромними. Перший проректор Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка Богдан Коробко за свою роботу отримує 66 тисяч гривень на місяць. Зарплата достойна і 700 гривень поряд з нею здаються мізерною сумою. Як кажуть в народі, «копійка гривню береже». Богдан Олегович від «копійок» не відмовився. Можливо, ректору університету Володимиру Онищенку варто подумати про збільшення заробітної плати для Богдана Коробка. Інші проректори університету, крім Анатолія Мартиненка, від допомоги також не відмовилися.

Перший проректор Української медичної стоматологічної академії Валентин Дворник має заробітну плату, за яку не соромно — 55 тисяч гривень на місяць. Від спокуси отримати дармові 700 гривень він не відмовився, як і інші чотири проректори академії.

Скромніші зарплати у проректорів з Полтавської державної аграрної академії та Полтавського національного педагогічного університету. Однак, не настільки, щоби зрозуміти, для чого їм треба було писати заяву на отримання 700 гривень.

У Полтавському університеті економіки торгівлі всі проректори написали заяви на отримання допомоги. Переглянути їх зарплати не вдалося, тому що вони не подають електронні декларації про доходи.

Також «Полтавщина» шукала в списку директорів полтавських шкіл. Більшість із них написали заяви на отримання 700 гривень. Цікаво, що допомогу отримала і депутат міської ради Майя Матвєєва, яка є керівником дитячої школи «Юний Європеєць». Згідно з її декларацією, 700 гривень допомоги — це єдиний її дохід у 2018 році.

Чи потрібно скасовувати «подачки» бюджетникам?

Програма «Турбота» передбачає виплати у 2019 році на професійні свята: День працівників житлово-комунального господарства, День медичного працівника, День фізичної культури і спорту, День працівників освіти, Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва, Всесвітній день пошти, День працівників соціальної сфери. Всього на одноразову допомогу з нагоди професійних свят передбачено 30 мільйонів гривень.

Для простих працівників 700 гривень — це відчутна допомога. Для проректорів, які офіційно заробляють 400-800 тисяч гривень на рік, 700 гривень — це ніщо.

Методику цих виплат давно хотіли змінити, але сьогодні все залишилося як було. Коли депутати в опозиції, вони називають подібні виплати «подачками бюджетникам». Коли влада змінюється, традиція подібних виплат продовжується. Влада користується механізмом заохочення електорату. Наприклад, у 2017 році депутат від «Рідного міста» Олександр Кудацький гостро критикував виплати по 700 грн, а сьогодні «Рідне місто» підтримує цю ініціативу.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»