Прокуратура розслідує законність самовільного скликання сесії та прийняття на ній рішень депутатами Микільської сільради

Частина депутатів Микільської сільради незаконно скликали сесію та прийняли на ній рішення про вихід з об’єднання з Терешківською сільрадою. І це при тому, що громада майже одноголосно підтримує ідею створення ОТГ. Зараз цей випадок розслідує прокуратура. 

Депутати Микільської сільради самовільно скликали сесію 28 лютого. При цьому вони порушили регламент сільської ради і Закон України «Про місцеве самоврядування». Адже не попередили ні голову сільської ради Віктора Калюжного, ні секретаря. Депутати просто проігнорували процедуру скликання сесії. Так само вони проігнорували і своїх колег-депутатів. 

— Інші депутати так само мали право захистити свою думку та думку своїх виборців, — наголосив Віктор Калюжний. 

На самовільно скликаній сесії депутати намагалися відмінити рішення про об’єднання з Терешківською сільрадою у об’єднану громаду. Але думку людей також не запитали. А вони свого часу одноголосно підтримали ідею об’єднання. Коли це питання обговорювалося 14 березня, представники громадськості наголошували:

— Коли ми приймали рішення про об’єднання, усі були «За» і аплодували. Тоді навіть у залі усі не помістилися. 

Віктор Калюжний Віктор Калюжний

Представники громадськості, які так і не дочекалися вирішення своїх питань Представники громадськості, які так і не дочекалися вирішення своїх питань

Депутати зібрали сесію неправомірно, тому вона навіть не набула цього статусу. Це було зібрання громадян, а значить будь-які рішення, ухвалені депутатами не мають юридичної сили. Крім того, їхнє прийняття — це серйозне порушення закону. 

Зараз прокуратура перевіряє законність дій депутата Володимира Карандіна, який підписав рішення. А також інших осіб, які брали участь у тому зібранні та, не маючи для цього повноважень, підготували документ. У їхніх діях можуть бути наявні ознаки складу злочинів, передбачених ст. 364 та 366 Кримінального кодексу України. А це зловживання службовим становищем та службове підроблення. 

Пізніше ті самі депутати проігнорували сесію Микільської сільради, яку скликав голова. Не дивлячись навіть на те, що на неї з’їхалися представники громади з усіх населених пунктів, щоб звернутися до депутатів зі своїми проблеми. А після перенесення засідання на наступний день зірвали його і навіть не проголосували за порядок денний. І це при тому, що сільрада мала розглянути звернення громадян про допомогу, а також земельні питання. 

Люди, які потребували допомоги залишилися без неї. А депутати у цей час готували неправдиву статтю, яку сьогодні опублікували на сайті інтернет-видання «Полтавщина». 

Марк ЧУБЕНКО