Прокуратура розслідує справу конвертцентру, діяльність якого «кришували» полтавські податківці

За версією правоохоронців, ТОВ «БК «Полтава-Білд» користувався послугами конвертцентру За версією правоохоронців, ТОВ «БК «Полтава-Білд» користувався послугами конвертцентру

Прокуратура відкрила провадження проти полтавських податківців, які «прикривали» ухилення від податків підрядника, що за 2 роки отримав з бюджету 100 млн грн, а також інші чотири фірми

Прокуратура Полтавської області проводить досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями ГУ ДФС у Полтавській області. Прокурори підозрюють, що податківці прикривали діяльність міжрегіонального конвертцентру. Його послугами користувалися не менше семи фірм, серед яких підрядник, що ремонтує у Полтаві дороги, проїзди, дахи, дитячі майданчики тощо. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

23 жовтня 2017 року прокуратура відкрила кримінальне провадження на податківців та керівників фірм, які організували конвертцентр, за двома статтями:

  • ч.2 ст.364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем);
  • ч. 2 ст.212 ККУ (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)).

На думку правоохоронців, діяльність конвертаційного центру організувала полтавка Інна Козаченко. У 2016 році — І півріччі 2017-го вона відображала в податковій звітності постачання цементу, портландцементу, ущільнювачів, деревоволокнистих плит та профілів. Постачальниками будматеріалів були не менше 7 фірм з різних регіонів України:

Фірма Юридична адреса Засновники Керівник
ФОП Козаченко Інна Василівна Бориспіл. р-н, с. Проліски
ФОП Козаченко Діна Вадимівна Бориспіл. р-н, с. Проліски
ПП «Дім цементу» Полтава, вул. Половка, 74 (оф. 15) Козаченко Інна Василівна Козаченко Інна Василівна
ТОВ «Восток цемент» Бориспіл. р-н, с. Проліски, вул. Паркова, 12 Козаченко Інна Василівна Козаченко Інна Василівна
ТОВ «Лідер-Тех» Чернігів, вул. Борисенка, 47 Козаченко Інна Василівна Козаченко Інна Василівна
ТОВ «Неман ТМ» Чернігів, вул. Ціолковського, 39 Марій Анжеліка Ярославівна Курганський Антон Федорович
Поліщук Максим Володимирович
ТОВ «ВК Термінал» Запоріжжя, вул. Панфіловців, 7 Малевка Андрій Олександрович Смольський Олег Олексійович
ТОВ “Компанія з управління активами “Український капітал”
Руденко Олег Владиславович

У перших двох ФОПів адреси ідентичні. Сама ж прокуратура вказує, що фактичною власницею обох є Інна Козаченко. Також зазначається, що вона використовувала й інші підприємства, інформацію щодо яких правоохоронці ще встановлюють.

В подальшому придбані товаро-матеріальні цінності реалізувалися за готівку фізичним та юрособам. Інна Козаченко проводила безтоварні операції. Наприклад, реалізацію придбаних будматеріалів підприємствам-вигодонабувачам та підприємствам з ознаками фіктивності. Перші скуповували податковий кредит, що мінімізувало їхні податкові зобов’язання. Другі формували фіктивний податковий кредит платникам податків реального сектору економіки. Саме так гроші виводилися «у тінь».

За даними СБУ та прокуратури, така схема дозволила «відмити» більше 40 млн грн. Після викриття діяльності конвертцентру правоохоронцям вдалося затримати організаторку. Затримання відбулося у Полтаві — під час передачі одному з клієнтів незаконно «відмитих» 400 тис. грн.

Вказується, що послугами Інни Козаченко користувалися не менше п’яти фірм, зареєстрованих на Полтавщині:

Фірма Юридична адреса Засновники Керівник
ПП «Ангропродукт» Полтава, вул. Пилипа Орлика, 18а Дружбіна Анна Володимирівна Дружбін Роман Володимирович
ПП «Рембудплюс» Кременчук, вул. П-травнева, 2в Хохлов Михайло Михайлович Корнієнко Юрій Васильович
Кравченко Ігор Сергійович
ТОВ «БК Полтава Білд» Полтава, вул. Соснова, 3а Тузенко Володимир Олександрович Тузенко Володимир Олександрович
ТОВ «Рост Агро» Глобинський
р-н, с.Кирияківка
Бернацький Михайло Володимирович Бернацький Максим Михайлович
Бернацький Максим Михайлович
Орлов Владислав Валерійович
ТОВ «ВВК Інтеррост» Полтава, вул. Соборності, 46 Котенко Ростислав Владиславович Котенко Ростислав Владиславович

В матеріалах справи фігурують ще двоє «клієнтів» конвертцентру — ФОП та товариство. Однак ім’я фізособи встановити не вдалося, а назва ТОВ вказана із помилкою.

Наші постійні читачі вже добре знають «БК «Полтава-Білд». Товариство постійно отримує підряди від держустанов Полтави та області. За даними порталу публічних фінансів Є-data, за останні два роки фірмі перерахували за ремонти більше 100 млн грн. Серед таких замовлень і капремонт вулиці Опитної у Полтаві. Його розбили на допорогові закупівлі, почали робити без договору, а під час виконання вивозили будівельне сміття у Дослідне поле.

За інформацією прокуратури, до діяльності конвертцентру на території Полтавщини Інна Козаченко залучила людину, яка вела податковий та бухгалтерський облік підконтрольних підприємств, а також керівника ПАТ «Комерційний банк «Глобус». Крім того, прокурорам відомо, що діяльність Інни Козаченко прикривали невстановлені посадові особи ГУ ДФС в Полтавській області.

2 листопада слідчі прокуратури Полтавської області отримали через суд тимчасовий доступ з правом вилучення до документів банківської юридичної справи Інни Козаченко та інформації про рух коштів по її рахунку 01.04.2016 по 26.10.2017. Крім того, суд дозволив арештувати рахунки ФОП Козаченко Інна Висилівна, ПП «Дім Цементу» і ТОВ «Восток Цемент», відкриті у «Глобусі».

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»