Прокуратура Полтавщини перевірила колонії області

ПРАЦІВНИКИ ОРГАНІВ ПРОКУРАТУРИ ПОЛТАВЩИНИ ЗДІЙСНИЛИ КОМПЛЕКСНІ ПЕРЕВІРКИ В УСТАНОВАХ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ ОБЛАСТІ, ПІД ЧАС ЯКИХ ВИЯВИЛИ ПОРУШЕННЯ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО РЕЖИМУ УТРИМАННЯ, МАТЕРІАЛЬНО-ПОБУТОВОГО ТА МЕДИКО-САНІТАРНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАСУДЖЕНИХ, А ТАКОЖ ПРИ ЗАЛУЧЕННІ ЇХ ДО ПРАЦІ, ПРОВЕДЕННІ СОЦІАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ ТОЩО. ПРО ЦЕ ПОВІДОМИВ НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ НАГЛЯДУ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНІВ ПРИ ВИКОНАННІ СУДОВИХ РІШЕНЬ У КРИМІНАЛЬНИХ ПРОВАДЖЕННЯХ ТА ІНШИХ ЗАХОДІВ ПРИМУСОВОГО ХАРАКТЕРУ ПРОКУРАТУРИ ОБЛАСТІ ВІТАЛІЙ АЛЕТЕНКО.

За його словами, адміністрації установ вживають недостатні заходи для встановлення каналів надходження заборонених предметів. У І півріччі 2017 року на територіях зон, що охороняються, вилучені 211 л спиртного (браги), 58 мобільних телефонів, понад 570 г наркотичних речовин, 50 колючо-ріжучих предметів, гроші. Найбільше заборонених речей виявлено у Державних установах «Полтавська виправна колонія (№ 64)» та «Кременчуцька виховна колонія (№ 69).

До того ж у КВК № 69 закуповуються продукти харчування без врахування належних умов зберігання.

«ПІД ЧАС ПЕРЕВІРКИ НА СКЛАДІ УСТАНОВИ ВИЯВЛЕНА ЗІПСОВАНА КАРТОПЛЯ, ЯКА ПРОСТО НЕ ПРИДАТНА ДЛЯ ВЖИВАННЯ», – СКАЗАВ ПРОКУРОР.

Потребує покращення соціально-виховна робота із засудженими, оскільки під час виконання покарань останні скоїли 1750 проступків, не дотримавшись встановленого порядку виконання і відбування покарання.

Також начальник відділу прокуратури зазначив, що працівники колоній не завжди проводять засудженим медичні профілактичні огляди у повному обсязі. Порушують їх трудові права, допускаючи тривалість робочого часу в’язнів понад 40 годин на тиждень.

З метою усунення виявленого та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності керівникам виправних установ, у тому числі начальнику Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, внесені 9 вказівок, які перебувають на розгляді.

Окрім цього, перший заступник прокурора Полтавської області за участю керівництва Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, працівників виправних установ виконання покарань в області провів оперативну нараду, на якій визначили заходи щодо усунення порушень і недопущення їх у подальшому.