Прокуратура передала до суду справу вбивства полтавських підприємців, які зникли на автомобілі Volkswagen Touareg

Вбиті підприємці — Юрій Безніщенко та Алла Вітряк Вбиті підприємці — Юрій Безніщенко та Алла Вітряк

Розслідування кримінального провадження за фактом умисного вбивства підприємців завершене та передане до Полтавського районного суду

Прокуратура Полтавщини затвердила обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо вбивства у 2016 році 2 полтавських підприємців: Юрія Безніщенка та Алли Вітряк, які у 2015 році зникли на автомобілі Volkswagen Touareg.

Як повідомила заступник начальника управління прокуратури області Наталія Лець, на чоловіка та жінку вчинили заздалегідь спланований розбійний напад, щоб заволодіти грошима та автомобілем. Це відбулося у лісосмузі поблизу села Абазівка Полтавського району.

— Під час розбою один зі спільників з пістолета вбив потерпілих, після чого обвинувачені закопали тіла у лісопосадці неподалік села Гутирівка Полтавського району. Потім зловмисники привласнили 3 тисячі доларів, золоті прикраси орієнтовною вартістю майже на 19 тисяч гривень та автомобіль Volkswagen Touareg, — розповіла прокурор.

Volkswagen Touareg Юрія Безніщенка Volkswagen Touareg Юрія Безніщенка

Обоє обвинувачених — чоловіки 37 та 34 років, жителі Полтавської області, раніше притягувалися до кримінальної відповідальності за корисливі злочини.

Одному зі спільників інкриміноване вчинення злочинів за ст. 115 (умисне вбивство 2 осіб з корисливих мотивів), ст. 187 (розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб, поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень), ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, що завдало великої матеріальної шкоди), ст. 263 (придбання, зберігання, носіння вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу) КК України. Іншому — за статтями «розбій», «незаконне заволодіння транспортним засобом» та «заздалегідь не обіцяне приховування особливо тяжкого злочину» КК України.

Обвинувальний акт по суті наразі вже розглядає Полтавський районний суд.

Будинок матері підозрюваного у с. Гутирівка | Кадр з відео ТСН

Частини автомобіля Volkswagen TouaregЧастини автомобіля Volkswagen Touareg

Ексгумація тіл вбитих

Нагадаємо, що за результатами роботи слідства в одному з домогосподарств на околиці села села Гутирівка Полтавського району, яке належить матері 37-річного обвинуваченого, правоохоронці виявили розукомплектовані частини автомобіля Volkswagen Touareg. На окремих деталях знаходились сліди речовини, схожої на кров. Окрім цього, з будинку підозрюваного вилучені пістолет та набої до нього.

Із матеріалів Реєстру судових рішень виходить, що обвинувачені у злочині — це 37-річний мешканець Грицаївки Кобеляцького району Геннадій Андреєв (з погашеною судимістю), та раніше судимий 34-річний мешканець Полтавського району, уродженець села села Шпитьки Києво-Святошинського району Руслан Клеменчук.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»