Прокуратура не оскаржуватиме вихід на свободу Віталія Петрова, який вбив людину в районі зупинки «23 вересня»

Прокуратура не подала апеляційну скаргу, тому що Віталій Петров отримав максимальне покарання за статтею по перевищенню самооборони

30 грудня 2015 року о 14 годині у Полтаві біля ринку «Алмазний» сталося вбивство. У Вячеслава Кірноса з пістолета «Zoraki» стріляв Віталій Петров. Від двох пострілів в голову і один в тулуб Кірнос не приходячи до тями помер у лікарні.

Справа привернула до себе увагу участю у ній людей пов’язаних з кримінальним світом Полтави і конфліктом, який виник з журналістами. Справа розглядалася в суді більше року. Октябрський районний суд Полтави визнав Петрова винним, але відпустив на свободу. Подавати апеляційну скаргу прокуратура відмовилася.

Згідно з показами свідків, історія виглядає наступним чином.

Віталій Петров повертався з ринку і зустрів свого знайомого Вячеслава Кірноса. Почалася сварка через недавні образи. Кірнос виразився нецензурно в бік рідних, сказав Петрову що він винен гроші. Петров розповідає, що поліз до кишені за грошима далі запаморочилася голова, відчув біль у животі та побачив у руках Кірноса ніж, почув три постріли. Далі нічого не пам’ятає, прийшов до тями біля ставків за трасою Київ — Харків. На його тілі було поранення, він поїхав додому.

В цей час біля ринку було людно. Свідки, які спостерігали за конфліктом, бачили у Петрова пістолет, але ніхто не підтвердив що саме він стріляв.

В той же день поліція відвідала квартиру, де жив Петров. Дома його не було, він повернувся пізно увечері. Батьки надали медичну допомогу. Петров відмовився звертатися у лікарню.

4 січня, через 5 днів після вбивства, Віталій Петров добровільно пішов у відділок. Поліцейські провели обшук у його квартирі. Запропонували зізнатися у вбивстві з метою самооборони. Він подумав над цим і відмовився. Його затримали і почався розгляд судової справи.

Довгий час у суді розглядали версію, що у конфлікті між Кірносом і Петровим був ще третій чоловік — мешканець Миргорода Віталій Івашина. Деякі свідки вказали, що саме він і стріляв. Самого Івашини вже немає в живих, він помер в той же день, 30 грудня. Прокурор привів в суд його матір і сестру, які розповіли, що в Полтаву він не їздив, друзів там не мав. В той день погано себе почував, а близько 18 години лікарі констатували його біологічну смерть.

Прокуратура вважає, що версія з Івашиною провалилася, але судячи з показів свідків, третій був, але хто — слідчі і прокуратура не змогли знайти.

У прокуратури немає жодних речових доказів, які би підтвердили що стріляв Віталій Петров. Пістолет так і не знайшли, є тільки 2 гільзи, які вилучили з місця подій. Обвинувачення ґрунтується на показах свідків.

В результаті суд повірив у версію, що стріляв саме Петров, але це була самооборона. Він захищався від нападу Вячеслава Кірноса. Межі самооборони були перевищені, тому його засудили до 2 років позбавлення волі. Оскільки за законом Савченко день проведення в СІЗО рахується за 2 дні в установах обмеження волі, то суд зобов’язав випустити Віталія Петрова на свободу прямо в залі суду.

Прокуратура не подала апеляційну скаргу на це рішення. Як пояснили в прокуратурі, під час судового засідання основний свідок, брат загиблого — Валентин Кірнос — змінив свої покази на користь обвинуваченого. Спочатку він говорив, що бачив у Петрова пістолет, а на останньому судовому засіданні сказав, що нічого не пам’ятає. Згідно з цими показами, суд перекваліфікував справу з вбивства на самооборону. За статтею про перевищення меж самооборони (118 ККУ) Віталій Петров отримав максимальне покарання, тому прокуратура не оскаржує це рішення.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»