Прокуратура не оскаржуватиме вихід на свободу Віталія Петрова, який вбив людину на зупинці «23 вересня»

Прокуратура не подала апеляційну скаргу, тому що Віталій Петров отримав максимальне покарання за статтею по перевищенню самооборони

30 грудня 2015 року о 14 годині у Полтаві біля ринку «23 вересня» сталося вбивство. У Вячеслава Кірноса з пістолета «Zoraki» стріляв Віталій Петров. Від двох пострілів в голову і один в тулуб Кірнос не приходячи до тями помер у лікарні.

Справа привернула до себе увагу участю у ній людей пов’язаних з кримінальним світом Полтави і конфліктом, який виник з журналістами. Справа розглядалася в суді більше року. Октябрський районний суд Полтави визнав Петрова винним, але відпустив на свободу. Подавати апеляційну скаргу прокуратура відмовилася.

Згідно з показами свідків, історія виглядає наступним чином.

Віталій Петров повертався з ринку і зустрів свого знайомого Вячеслава Кірноса. Почалася сварка через недавні образи. Кірнос виразився нецензурно в бік рідних, сказав Петрову що він винен гроші. Петров розповідає, що поліз до кишені за грошима далі запаморочилася голова, відчув біль у животі та побачив у руках Кірноса ніж, почув три постріли. Далі нічого не пам’ятає, прийшов до тями біля ставків за трасою Київ — Харків. На його тілі було поранення, він поїхав додому.

В цей час біля ринку було людно. Свідки, які спостерігали за конфліктом, бачили у Петрова пістолет, але ніхто не підтвердив що саме він стріляв.

В той же день поліція відвідала квартиру, де жив Петров. Дома його не було, він повернувся пізно увечері. Батьки надали медичну допомогу. Петров відмовився звертатися у лікарню.

4 січня, через 5 днів після вбивства, Віталій Петров добровільно пішов у відділок. Поліцейські провели обшук у його квартирі. Запропонували зізнатися у вбивстві з метою самооборони. Він подумав над цим і відмовився. Його затримали і почався розгляд судової справи.

Довгий час у суді розглядали версію, що у конфлікті між Кірносом і Петровим був ще третій чоловік — мешканець Миргорода Віталій Івашина. Деякі свідки вказали, що саме він і стріляв. Самого Івашини вже немає в живих, він помер в той же день, 30 грудня. Прокурор привів в суд його матір і сестру, які розповіли, що в Полтаву він не їздив, друзів там не мав. В той день погано себе почував, а близько 18 години лікарі констатували його біологічну смерть.

Прокуратура вважає, що версія з Івашиною провалилася, але судячи з показів свідків, третій був, але хто — слідчі і прокуратура не змогли знайти.

У прокуратури немає жодних речових доказів, які би підтвердили що стріляв Віталій Петров. Пістолет так і не знайшли, є тільки 2 гільзи, які вилучили з місця подій. Обвинувачення ґрунтується на показах свідків.

В результаті суд повірив у версію, що стріляв саме Петров, але це була самооборона. Він захищався від нападу Вячеслава Кірноса. Межі самооборони були перевищені, тому його засудили до 2 років позбавлення волі. Оскільки за законом Савченко день проведення в СІЗО рахується за 2 дні в установах обмеження волі, то суд зобов’язав випустити Віталія Петрова на свободу прямо в залі суду.

Прокуратура не подала апеляційну скаргу на це рішення. Як пояснили в прокуратурі, під час судового засідання основний свідок, брат загиблого — Валентин Кірнос — змінив свої покази на користь обвинуваченого. Спочатку він говорив, що бачив у Петрова пістолет, а на останньому судовому засіданні сказав, що нічого не пам’ятає. Згідно з цими показами, суд перекваліфікував справу з вбивства на самооборону. За статтею про перевищення меж самооборони (118 ККУ) Віталій Петров отримав максимальне покарання, тому прокуратура не оскаржує це рішення.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»