Прокуратура Києва проводить обшук в Службі автомобільних доріг в Полтавській області

Столична прокуратура проводить санкціоновані обшуки в 15-ти САД України — перевіряють створення штучної заборгованості дорожніх підприємств, які спричинили мільйонні збитки

За погодження столичної прокуратури 27 вересня тривають санкціоновані обшуки в Службі автомобільних доріг Полтавської області. Подібні слідчі дії відбуваються ще в 14-ти САД держави.

Як повідомили в прес-службі прокуратури Києва, обшуки проводяться з метою виявлення та документування обставин вчинення кримінального правопорушення, яке вчинив перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Київській області.

Прокуратура встановила, що посадовець, діючи від імені САД у Київській області, провів фінансово незабезпечені тендери на будівельні роботи, а також підписав акти про їх виконання. При цьому він завідомо знав про неможливість їх оплатити через відсутність коштів на рахунках Служби. Завдяки штучно створеній заборгованості підрядні організації у подальшому через суд стягнули з Служби автомобільних доріг інфляційні втрати та 3% річних на суму понад 4 млн гривень, завдавши збитки державному бюджету на зазначену суму.

Чиновнику повідомили про підозру за ч.2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що призвела до тяжких наслідків). За попередніми даними сума збитків, нанесених державі, складає понад 224 млн. грн.

Нагадаємо, що у 2013 році прокуратура області притягнула до відповідальності Службу автомобільних доріг у Полтавській області та ДП «Полтавський облавтодор».

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»