Профтехосвітяни Полтавщини разом із фахівцями профільного Департаменту розробили перспективний план роботи

Олена Харченко, Віктор Гриженко, Тетяна Закапко, Сергій РибалкоОлена Харченко, Віктор Гриженко, Тетяна Закапко, Сергій Рибалко

Днями в Департаменті совіти і науки Полтавської ОДА відбулася нарада за участю директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Участь у нараді взяли керівники професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) Полтавщини та працівники Департаменту освіти і науки ОДА. Очолила захід директорка профільного Департаменту Олена Харченко.

— На порядку денному важливі та актуальні питання. Зокрема, поговоримо про навчально-методичний супровід роботи закладів профтехосвіти. Підіб’ємо підсумки зовнішнього незалежного оцінювання та працевлаштування випускників ПТНЗ області. Також вислухаємо всі пропозиції, — розпочала нараду Олена Харченко.

На нараді На нараді

Про навчально-методичний супровід роботи ПТНЗ доповів заступник директора навчально-методичного центру профтехосвіти Полтавщини Віктор Гриженко. Він наголосив: посилення співпраці між Департаментом освіти і науки облдержадміністрації, навчально-методичним центром та ПТНЗ має свої плоди. Як результат: швидке та ефективне вирішення питань, підвищення рівня якості надання освітніх послуг у ПТНЗ та рівня знань учнів.

— Така співпраця впливає не лише на імідж кожного закладу, а й на профтехосвіту області загалом. Результат роботи кожного із нас — результат загальної спільної праці, яка стосується підтримання та розвитку професійно-технічної освіти. Співпраця методичних служб навчальних закладів із нашим центром — дієва, — запевнив Полтавщини Віктор Гриженко.

Віктор ГриженкоВіктор Гриженко

Із підсумками працевлаштування випускників ПТНЗ у 2017-2018 роках присутніх ознайомив головний спеціаліст відділу професійної (професійно-технічної) освіти, організаційної роботи та документообігу Департаменту освіти і науки ОДА Вячеслав Макарчук.

— Минулого навчального року ПТНЗ Полтавщини підготували майже чотири тисячі кваліфікованих робітників. Із них працевлаштовані майже 3200. Це 81% від загальної кількості, що на 4,3% більше ніж минулого року. За спеціальністю працюють 60% — 2400 випускників ПТНЗ, — повідомив Вячеслав Макарчук.

ПТНЗ області з найвищим відсотком працевлаштованих випускників:

  • ПТУ № 31 міста Полтава — 98,3%;
  • Полтавське вище професійне училище імені Анатолія Чепіги — 97,4%;
  • Полтавський електрорадіотехнічний ліцей — 96,7%;
  • ПТУ № 46 села Лазірки Оржицького району — 96,7%;
  • Полтавський професійний ліцей — 96,6%;
  • Лубенський професійний ліцей — 96,4%;
  • Полтавське вище міжрегіональне професійне училище — 93.9%;
  • ПТУ № 49 села Красногорівка Великобагачанського району — 93,3%;
  • Гадяцьке вище професійне аграрне училище — 91,8.

Про підсумки зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року в ПТНЗ доповіла методист Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Михайла Остроградського Наталія Барболіна:

— Цьогоріч учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти вперше складали ДПА з української мови у формі ЗНО. За результатами тестування, Полтавщина — п’ятий регіон у всій країні. Середній бал ЗНО з української мови серед учнів ПТНЗ нашої області — 115,6. Загалом по Україні — 114,4, — повідомила Наталія Барболіна.

Наталія Барболіна Наталія Барболіна

Говорили на нараді й про підготовку закладами документів для передачі цілісних майнових комплексів з державної у спільну власність ОТГ.

Враховуючи всі пропозиції, керівники ПТНЗ разом із фахівцями Департаменту освіти і науки ОДА розробили перспективний план роботи.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА