Професійні рятувальники навчали охоронників «Полтававодоканалу» гасінню пожеж

30 травня у «Полтававодоканалі» пройшов семінар-нарада для працівників служби охорони. На ньому спеціалісти ГУ ДСНС у Полтавській області розповіли про види пожеж та показали методи їхнього гасіння.

Відкрив нараду начальник служби безпеки підприємства Олександр Штепа. Служба охорони «Полтававодоканалу» входить до складу служби безпеки. За словами заступника начальника цієї служби Володимира Ворожка, подібні навчання важливі «тому що не дають людям застоюватися»:

— У нас працює п’ять десятків охоронців, з яких 30% мають досвід роботи у правоохоронних органах. У «Полтававодоканалу» на балансі сім об’єктів критичної інфраструктури. Це водозабори, Супрунівські очисні каналізаційні споруди та Затуринські ОКС. Природньо, що антидержавні провокації та терористичні акти у таких уразливих місцях ми і повинні попереджати.

У семінарі-нараді взяли участь тільки працівники «не на зміні». У них була як теоретична, так і практична підготовка. Багато йшлося про охорону праці, завдання якої детально описані у Колективному договорі «Полтававодоканалу». 

Охоронці разом із керівниками за напрямками розібралися у причинах, умовах та наслідках нещасних випадків на виробництві. Дізналися про нюанси законів та нормативно-правових актів у частині запобігання та реагування на надзвичайні ситуації. Йшлося, зокрема про НС як у мирний, так і в особливий період.

— Окрема розмова стосувалася шкідливих факторів навколишнього середовища, правил реагування на порушення пропускного режиму, роботи системи оповіщення. Зокрема, чіткого порядку дій після попереджувального сигналу «Увага всім!», якого охоронці мають дотримуватися,— зазначив начальник служби охорони Юрій Старченко.

Практичне заняття полягало у гасінні пожежі. Представники ГУ ДСНС України в Полтавській області за допомогою укомплектованої пожежної машини наочно продемонстрували дії під час різних надзвичайних ситуацій.

— Ми розповіли про нюанси використання того чи іншого обладнання, яке маємо. А також детально зупинилися на видах возгорянь і методів реагування на них та гасіння, — зазначив заступник начальника пожежної частини № 1 Євген Черняк.

Під час навчань охоронці освіжили знання щодо правильного поводження з підозрілими предметами та речовинами. 

Серед інших відпрацьованих практичних навичок — використання засобів захисту населення у разі НС та надання першої долікарської допомоги при гострих отруєннях небезпечними хімічними речовинами. Для «Полтававодоканалу» цей момент не менш важливий, ніж попередження диверсій.

Прес-служба «Полтававодоканалу»