Проблему реконструкції автодороги Полтава-Олександрія необхідно вирішити в межах закону, — Роман Товстий

Сьогодні під головування заступника Голови Полтавської ОДА Романа Товстого відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. В межах заходу обговорили проблеми реконструкції автомобільної дороги Полтава — Кременчук — Олександрія.

В зоні перетину автодоріг «Полтава — Олександрія» та «Дніпропетровськ — Царичанка — Кобеляки — Решетилівка» на ділянці майбутньої транспортної розв‘язки автомобільної дороги «Полтава-Олександрія» існує перехід через автодорогу магістрального газопроводу Диканька — Кременчук — Кривий Ріг. Даний газопровід обслуговує Кременчуцьке лінійне виробниче управління магістральних газопроводів філії «Управління магістральних газопроводів «Черкаситрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз». 

Служба автомобільних доріг не може проводити ремонтні роботи на даній ділянці через захисну зону газопроводу, яка становить 200 м та поглинає існуючу смугу відведення автодороги. 

— Треба шукати компромісне рішення проблеми. Головне, щоб експлуатація дороги була безпечною та проходила в межах закону і здорового глузду. Ми маємо працювати конструктивно і дійти до компромісу в межах чинного законодавства. Звісно, затягувати питання не можна, важливо тримати його на контролі та діяти за погодженням обох сторін, — сказав Роман Товстий. 

Ігор Піддубний, Віктор Стеблянко, Роман Товстий Ігор Піддубний, Віктор Стеблянко, Роман Товстий

Тож до проекту рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій внесені пропозиції Кременчуцькому лінійному виробничому управлінню газопроводів та Службі автомобільних доріг необхідно дійти до погодження з обох сторін та через два тижні подати пропозиції про компромісне рішення. 

Також в межах даного питання обговорили стан безпеки на автомобільних шляхах Полтавської області. За інформацією Нацполіції на території Полтавщини протягом 8 місяців цього року зареєстрували 618 ДТП з постраждалими. Це менше за показники минулого року на 6,5%. На третину зменшилась і кількість загиблих внаслідок аварій людей. Цього року в області через ДТП загинуло 68 осіб, а торік за цей період — 99. Цього року 837 отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.

Обговорення реконструкції дороги Обговорення реконструкції дороги

Головною причиною ДТП з потерпілими на території Полтавщини стало перевищення водіями швидкості руху. Таких ДТП цього року 146. Сотня аварій трапилась через порушення правил маневрування. 34 аварії з потерпілими сталися через керування автомобілем у нетверезому стані. Через порушення правил дорожнього руху пішоходами сталось 62 ДТП, а ще 27 — через виїзд на зустрічну смугу. 

На Полтавщині зареєстровано 711 пасажироперевізників, які займаються перевезенням людей. Протягом 8 місяців цього року відмічається зростання аварійності на пасажирському автотранспорті з вини водіїв автобусів. З початку року таких автопригод трапилось 69. Найчастіше водії автобусів порушують правила маневрування та не дотримуються безпечної дистанції. Цього року правоохоронцями проведено 112 рейдових перевірок.

Прес-служба Полтавської ОДА