Про хор, який скоро виступить у Полтаві, знімають документальний фільм

У пошуках талантів Григорій Верьовка їздив по селах і містечках. На Полтавщині він знайшов унікальних музикантів. 16 співаків-кобзарів з Миргороду одразу були запрошені до хору, серед яких Іван Скляр – відомий бандурист, який за ескізом Опанаса Сластіона виготовив бандуру київського типу для історика Дмитра Яворницького, а після війни створив лінію серійного виготовлення бандур. У Полтаві Григорій Верьовка побачив ансамбль бандуристів і вмовляв їх приєднатися до колективу.

«Реалізація даного проекту через документальний фільм є для нашого колективу дуже важливою і на часі. Сподіваємося, що багатовимірність і складність величезного матеріалу дасть зрозуміле і переконливе уявлення про видатний внесок цього славетного колективу в сучасне мистецтво, де він часто виступає «першопрохідцем». Маємо велику надію, що так буде на віки допоки буде існувати людство. НАША ДУМА, НАША ПІСНЯ НЕ ВМРЕ, НЕ ЗАГИНЕ…» – коментує художній керівник Національного хору ім. Г.Верьовки Зеновій Корінець.

Виробництвом фільму займається продюсерка Юлія Чернявська, відома не тільки в царині телесеріального та художнього кіно, але й в документалістиці: фільм «Будинок «Слово» презентували на фестивалі категорії «А» – Варшавському, а в Україні він отримав національну відзнаку «Золота дзиґа», як «Кращий документальний фільм 2018 року». Також Юлія Чернявська створила документальні фільм «Малевич», «1944» і «З України до Голлівуду».

Документальний повнометражний музичний фільм розповість не тільки історію титулованого колективу, але й розкриє синкретизм українського фольклору у сучасних музичних відео-кліпах на відомі українські народні пісні, що допоможе якомога яскравіше передати чуттєву атмосферу Української Етніки молодшому поколінню і не тільки. Відео-кліпи для чотирьох народних композицій будуть вкраплені у фільм та сюжетно обґрунтовані. Їх знімали у яскравих історичних та урбаністичних місцях України.

Продюсер фільму Юлія Чернявська коментує: «Стрічка мусить стати чимось новим в нашій документалістиці, адже ми прагнемо показати український фольклор у виконанні хору Верьовки в сучасному та унікальному для вітчизняного ринку музичному форматі».

«Для мене головною метою фільму, – зазначив режисер Володимир Шпак, – є не так репрезентація проявів українського фольклору через творчість «Народного хору», а скоріше показ історії життя діячів хору, від простих працівників до народних артистів, для яких приналежність до колективу є дещо більше, ніж просто заняття».

Стрічка вийде в обмежений кінопрокат за сприяння Асоціації кінокомісій України протягом 2020 року. Потому стрічку покажуть на телебаченні.

Ольга Ружицька

Раніше ми розповідали Відомий письменник написав книгу про Полтаву