Президент «Арабського Енергетичного Альянсу Юей» спростовує зв’язок компанії з племінником Леоніда Кучми

Президент компанії «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» Раїд Бу-Хамсін спростував інформацію про компанію, яка є в інтернеті, та висловив свою думку щодо незрозумілих дій обласної влади

Після виходу публікації, про те, що більшість газовидобувних компаній регіону мають офшорних засновників, до нас звернувся президент компанії «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» Раїд Бу-Хамсін, який розповів більш детально про історію компанії, інвесторів та висловив позицію щодо ситуації з погодженнями дозволів Полтавською обласною радою.

Раїд Бу-Хамсін Раїд Бу-Хамсін

— По-перше, дивно чути, що ми поєднанні з арабами лише назвою. Загалом, такі заяви ображають інвесторів. Я вже повідомляв українським ЗМІ, що наша компанія належить групі інвесторів з арабських країн та Іспанії. Те, що ми зареєстровані на Кіпрі, то це є нормою для більшості міжнародних компаній. Проте це не значить, що ми відхиляємось від сплати податків, — наголосив Раїд Бу-Хамсін.

Також він прокоментував й інформацію про спільний телефонний номер з «Укрєврогаз», яка, нібито, близька до племінника Леоніда Кучми — Володимира.

— Наша компанія заснована у 2001 році. Спочатку мала назву «Бурова компанія «Рудіс», потім «Кувейт Енерджі», тепер має нинішню назву, але ніколи компанія не мала спільну адресу та телефон з «Укрєврогаз». Цю інформацію поширили «Коментарі», але ми вже звернулися до них, щоб вони її спростували, — пояснив Раїд Бу-Хамсін.

Також президент компанії пояснив ситуацію щодо спільної діяльності з «Фаворит Систем», яку ЗМІ пов’язують з Едуардом Ставицьким:

— У 2004 році ми підписали договір з «Укргазвидобуванням» про спільну діяльність на 10 років на одному з родовищ Полтавської області. У 2010 році тодішня влада фактично змусила нас віддати половину своєї частини спільної діяльності — компанії «Укрбуд». Вже у 2012 році «Укргазвидобування» розірвало договір з «Укрбуд» та віддала його частку «Фаворит Систем». Таким чином, ця «співпраця» з «Фаворит Систем» відбувалося без нашої ініціативи.

Нагадаємо, що «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» претендує на погодження дозволу на розробку ще одного родовища у нашій області, але депутати не голосують за це рішення.

— Дозвіл на розробку цього родовища (Південно-Яблунівського) ми отримали ще у 2002 році, й двічі продовжували його дію з погодження Полтавської облради. Проте зараз нам не дають погодження на продовження терміну дії. Хоча, за ці роки, ми спорудили там свердловину та побудували цех, на якому працюють 40 чоловік. Загалом, ми вклали у це родовище 25 млн доларів, але нам відмовляють у продовженні дії дозволів. Облрада вирішила використовувати газові компанії, у тому числі і державну «Укргазвидобування», для тиску на Верховну Раду щоб та прийняла закон щодо перерахування 5% ренти у місцеві бюджети. Коли ВР прийняла відповідний закон, вони почали говорити про соціальні договори. Ми зголосилися й на ці умови, але вони далі саботують питання погодження дозволів. На цей момент цех зачинений, а свердловина зупинена й руйнується. Область не отримує податки від реального видобутку газу. Я обов’язково підніму це питання на газовому форумі, що відбудеться у цьому місяці в Києві і на якому буде присутнє керівництво країни, — зауважив Раїд Бу-Хамсін.

«Полтавщина» відкрита для коментарів керівництва й інших газовидобувних компаній регіону щодо їх діяльності.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»