Прес-конференція Олександра Шамоти (відео)

Обраний секретарем міськради Олександр Шамота зібрав прес-конференцію після позачергової сесії, де депутати висловили недовіру міському голові

17 вересня Олександр Шамота зібрав прес-конференцію, аби розповісти про спроби почати роботу у міськвиконкомі, а також про звернення до СБУ з приводу використання російських серверів, які зберігають частину інформації сайту Полтавської міськради.

Нагадаємо, у п’ятницю, 14 вересня 29 із 42 депутатів Полтавської міської сьомого скликання висловили недовіру Олександру Мамаю і тим самим припинили його повноваження як міського голови. Під час того ж засідання депутати обрали секретарем міськради Олександра Шамоту. За Регламентом, у разі зняття міського голови, саме він виконуватиме обов’язки до обрання нового.

Прес-конференції Олександра Шамоти передувала прес-конференція Олександра Мамая та Іллі Киви. Обидва прокоментували події останньої позачергової сесії міськради та відповіли на питання журналістів і громадськості.

Олександр Шамота: Повідомлені абсолютно усі представники структурних підрозділів міськвиконкому. На жаль, з’явилися лише начальник відділу оперативного реагування та голова шевченківської районної у місті Полтава ради. Усі інші не мають поки що бажання співпрацювати.

Андрій Матковський: Ні, вони мають бажання, але зараз усі на виїзді. Займаються справами, життєдіяльністю міста.

Олександр Шамота: Оперативно працюють. Зрозуміло. Я думаю, що ми повторно зможемо провести цю зустріч, коли вони повернуться із цих виїздів.

Зі свого боку хотів би зазначити, що наша головна мета зараз — це систематичне і своєчасне реагування на всі ті виклики, які зараз є у місті. Я вже сьогодні говорив про ті проблеми, з якими потрібно буде стикатися, і які проблеми першочергово потрібно буде вирішувати.

Сподіваюся, що найближчим часом ми проведемо депутатські комісії, де заслухаємо усі пропозиції щодо заступників міського голови замість звільнених, сформуємо виконавчий комітет Полтавської міської ради і на цьому тижні проведемо третє пленарне засідання 17-ї сесії Полтавської міської ради сьомого скликання, на якому зробимо відповідні призначення, щоби спокійно працювати за напрямками.

Зі свого боку хотів би зазначити, що ми абсолютно відкриті до співпраці. Хотіли би сьогодні бачити абсолютну більшість всіх керівників структурних підрозділів. Сподіваюся, ми обов’язково з ними зустрінемося і у нормальній дружній атмосфері поспілкуємося щодо їхнього бачення подальшого розвитку та дій.

Наразі ми продовжуємо працювати. Завтра о 8-й починається робочий день. З 8-ї години ранку я на робочому місці. Відповідно буду намагатися проводити консультації з керівниками фракцій, запланувати на завтра проведення депутатських комісій. Цього тижня ми повинні провести третє пленарне засідання сесії Полтавської міськради.

Якщо Олександр Мамай готовий співпрацювати у ролі громадянина Полтави, то будь-ласка. Він може співпрацювати із кожним депутатом. Якщо він досі вважає себе легітимним мером, він глибоко помиляється. Міський голова Олександр Мамая — це вже історія.

Андрій Матковський: Ми готові з ним зустрітися. Готові вручити йому почесну грамоту за співпрацю у місті Полтава і побажати йому успіхів. У нього багато планів. Він і народним депутатом хоче стати, ще кимось.

Як голова найбільшої фракції хочу сказати, що у нас був час домовлятися, обговорювати. Ви бачили, що ми, як депутати, голови фракції, ходили на усі погоджувальні ради, які насправді були не погоджувальними радами, а клоунадами, цирком тощо. Де міський голова співав, де не вівся протокол, не давалися доручення.

Те, що говорив Олександр Мамай — це брехня. Жоден депутат не отримав ніяких документів по тій сесії, яку він хотів планувати (призначена на 21 вересня — ред.). Що можна казати про 17-ту сесії, якщо 17-та сесія вже у нас розпочата і нормально працює?

Зворотнього шляху немає. Якщо громадянин Мамай вважає недійсним рішення сесії міської ради від 14 вересня, він має можливість звернутися до суду і відстоювати свої права у суді.

Олександр Шамота: 21 числа не запланована сесія Полтавської міської ради. Про час та дату наступного третього пленарного засідання позачергової 17-ї сесії Полтавської міськради сьомого скликання ми обов’язково повідомимо додатково. Зокрема, журналістів, депутатів і громадськість.

Андрій Матковський: Тому якщо вас будуть запрошувати на ту сесію від імені міського голови, якого немає… Ви бачите, у нас там уже з’явилася фейкова сторінка Полтавської міськради у Facebook. Тому я думаю, що скоро з’явиться фейкова сторінка міського голови. Сесії ніякої немає, заходів не заплановано. Я гадаю, сесія буде проведена у нас раніше 21 вересня, де ми маємо прийняти остаточне рішення із формування виконкому та заступників міського голови.

Ми, мабуть, неправильно зробили, що запросили багато представників ЗМІ. Коли ми зустрінемося із керівниками структурних підрозділів за зачиненими дверима, то все буде нормально. Хочу заспокоїти усіх: кожен має виконувати обов’язки на своєму робочому місці. Жодних «зачисток» не буде. Люди мають працювати і отримувати зарплату.

Підкреслюю, що сьогодні підпис Олександра Мамая, на якомусь офіційному документі міської ради є незаконним. Посадова особа, яка буде виконувати якісь письмові вказівки Олександра Мамая, зокрема кадрові чи фінансові, буде відповідати перед законом і правоохоронними органами. Сьогодні була вкрадена печатка, яка не має знаходитися у цієї людини. Ми подали відповідну заяву до поліції.

Олександр Шамота: Я думаю, що людям потрібно дати час, аби вони зрозуміли, що Олександр Мамай пішов у небуття як мер серйозно і надовго. За 8 років правління у них залишилася певна звичка. Тому із цією думкою їм потрібно переспати хоча би 2 дні. Я впевнений, що найближчим часом ми зможемо налагодити контакт та співпрацю. Після того, як ми призначимо заступників міського голови, які безпосередньо контактуватимуть із управліннями, ми зможемо налагодити роботу міськради.

Є рішення суду. 24 вересня, я впевнений, буде відхилена апеляція Полтавської міськради, яку подавали за вказівкою міського голови, щодо незаконності підняття вартості проїзду.

За моєю інформацією, Держпродспоживслужба розпочала провадження. Штрафні санкції за цим провадженням становить 30% від обігових коштів підприємств. Я вже мав зустріч із деякими перевізниками. Повірте, вони краще возитимуть по 4 грн, ніж заплатять 30% від обігових коштів. Тому ми обов’язково все приведемо до ладу. Дайте час.

Стосовно інформації про те, що частина серверів, на яких зберігається інформація щодо життєдіяльності Полтави, знаходиться на території Російської Федерації. Це є абсолютною правдою. В мене є 100%-ва інформація. Стосовно цього випадку я сьогодні подав заяву до управління СБУ у Полтавській області. На жаль, більше зараз я вам розповісти не можу. Я думаю, що буде час і буде місце, де ми обов’язково розповімо вам про ці речі. Це стосується національної безпеки напряму.

Андрій Матковський: Є ще невелика проблема, але я думаю, вона скоро вирішиться. Багато працівників міськвиконкому не звикли ходити на роботу на 8-му ранку. Міський голова на 8-му ранку не приходить, то вони звикли о пів на 9-ту приходити. Їм доведеться змінювати свої звички.

Олександр Шамота: Я хотів би нагадати один момент. Ви пам’ятаєте 5 вересня минулого року? Тоді ми почали процес, який закінчився звільненням міського голови. Це процес відкликання депутата Дениса Поліщука. Це дата проведення зборів щодо ініціативи виборців. Наразі ми маємо 7 відкликаних депутатів, більшість у міській раді, нового секретаря та не маємо міського голову Олександра Мамая. Тому той, хто іде цим шляхом, обов’язково дійде і доб’ється, якщо ставитиме собі за мету. Ми собі за мету поставили і цієї проміжкової мети дійшли. Те саме зробимо і з міськвиконкомом. Будуть вони працювати, у штатному режимі, абсолютно нормально, триватиме наша співпраця.

Апаратні наради повернуться, сьогодні я був присутній на такій в облдержадміністрації. Вважаю, що це абсолютно необхідний атрибут для управління містом. Міський голова або особа, яка виконує його обов’язки, повинна чітко розуміти хоча би раз на тиждень, а на початковому етапі, можливо, і декілька разів, ситуацію у місті і те, як реагують відповідні служби на ті виклики, які ми маємо. Це звернення громадян, проблеми у міському господарстві тощо.

Ми йдемо в осінньо-зимовий період. Це стосується не тільки прибирання снігу, а й зливової каналізації та її роботи, вивезення листя, покосів газонів тощо. Це великий пласт роботи, який потрібно відпрацьовувати.

Тому мінімум раз на тиждень ми проводитимо такі апаратні наради. Туди запрошуватимуться і керівники фракцій та депутатських комісій. Тому що основне завдання — це об’єднання депутатів. Вони матимуть змогу впливати на рішення проблем окремих мешканців, їхніх груп або цілих мікрорайонів, з якими вони тісно пов’язані.

Андрій Матковський та Олександр ШамотаАндрій Матковський та Олександр Шамота

Андрій Матковський: Від імені депутатів хочу додати, що ми не ставили за мету звільнити Олександра Мамая і привести когось до влади. Ми ставили за мету змінити наше місто. Ви були свідками, що кілька місяців більшість депутатів достукатися, докричатися до колишнього міського голови Мамая. Щоби він розпочав роботу, почав формувати кадри, контролювати Програму ЖКГ, провів хоча би одну апаратну нараду і подивився, який у нас колапс у транспорті, які проблеми у сфері ЖКГ, що у нас руйнуються комунальні підприємства, що амброзія росте вище дахів, що у школах бардак.

Ми виділяємо сотні мільйонів гривень. На прикладі 3-ї школи. Мені соромно, що ми вклали туди десятки мільйонів, ремонтні роботи не були закінчені до 1 вересня, а з батьків збирають гроші на двері. Якщо ми вклали туди більше 20 млн грн, то не знайшли б 1 млн грн, щоби купити сучасні двері?

Тому була мета: ми його навчимо працювати і будемо контролювати. Ви були свідками його обіцянок. З гумором, правда, але він казав, що буде змінюватися. Цього не сталося. Це було не просте рішення, але головне ми побачили: об’єдналися різні політичні сили. 5 фракцій різних фракцій. Ми відкинули всі амбіції і дружно проголосували. І побачите: дружно оберемо міськвиконком і всіх заступників. Жодних проблем не буде. Будемо разом працювати і розвивати наше місто. У нас є таке право до наступних виборів. Будуть вибори — побачимо.

Олександр Шамота: У кабінеті міського голови є апарати спецзв’язку, доступ до державної таємниці, документи, які стосуються життєдіяльності і безпеки міста. У разі чого, ми будемо викликати правоохоронні органи і намагатися, за допомогою поліції, припинити злочинні дії невідомої особи, яка вважає себе міським головою і чомусь намагається потрапити до кабінету міського голови. На моє переконання, до кабінету міського голови наступного разу має зайти людина, яку оберуть міським головою. Будь це позачергові або чергові вибори.

З приводу сьогоднішньої заяви Іллі Киви. Дуже багато людей хочуть попіаритися на тих проблемах, які є зараз у місті. Можливо, Ілля Кива один з них. Тому я навіть не хочу коментувати, чому та навіщо ця людина приїжджала до нас. Можливо, він приїжджав до мами.

Андрій Матковський: Я можу декілька слів сказати, бо там згадувалося моє ім’я і фракція БПП. Це відверта брехня. Якщо б мало місце те, про що він говорив, то інші чотири фракції ніколи б не підтримали нас. Це наша місцева проблема. Тому ми зібралися, відкинули усі політичні чвари і сказали: хлопці, готові ми взяти на себе відповідальність і змінювати місто. У нас багато цікавих Програм, з якими приходять люди: з енергозбереження, щодо амброзії, транспортні (єдиний квиток) тощо. Ми вирішили купити 50 нових тролейбусів за 2 роки. Але і там міський голова поставив хрест і сказав, що не можна цього робити. Він сьогодні гальмо розвитку міста. Ми знялися з гальма і покотилися. А далі будемо швидко рухатися, зокрема, за вашою підтримки та підтримки громади.

Олександр Шамота з приводу заяви Олександра Мамая про розмову із опозиційними депутатами, які нібито говорили йому, що виконували вказівки партії. По-перше, у нас була більшість, а не опозиція. В опозиції був міський голова. Можливо, він телефонував своїм колегам із «Совісті України». Дійсно, «Совість України» та «Батьківщина» не голосували. Тому казати про те, що він знає Вадима Ямщикова або ще когось молодшого десятки років, це смішно. Тому я думаю, я думаю, це імпровізація.

Ред.: Решта депутатів заперечила ці слова і запропонувала, аби Олександр Мамай назвав хоч одне ім’я такого депутата.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»