Представники обласної влади відвідали сім’ї загиблих учасників АТО, які зараз відпочивають у Миргороді

Вчора відбулася зустріч представників обласної влади з членами родин загиблих учасників АТО, які нині відпочивають у Миргороді. Голова Полтавської ОДА Валерій Головко, зокрема, поспілкувався з дружинами, матерями та дітьми загиблих патріотів. Говорили, чи отримують допомогу родини героїв та про питання, що турбують цих людей.

Обласна влада намагається максимально забезпечувати потреби таких родин та робити зручним їхнє життя. Всього на реалізацію Комплексної програми соціального захисту та соцзабезпечення населення у 2017 році передбачено майже 18,3 млн грн. Частину цих грошей спрямовують на відпочинок і реабілітацію.

— Вкрай болісно розуміти, що дехто з цих людей вже ніколи не побачить батька, чоловіка чи сина, який склав голову, захищаючи Вітчизну, — говорить Валерій Головко.

В межах програми передбачені соціальні пільги сім’ям загиблих (померлих) учасників АТО. Зокрема, надання матеріальної допомоги в розмірі 25 тис. грн. Члени сімей загиблих воїнів та осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях протесту, отримують на увічнення пам’яті по 10 тис. грн.

Члени родини загиблого учасника АТО Члени родини загиблого учасника АТО

Майбутній захисник Вітчизни Майбутній захисник Вітчизни

З 2017 року виплачується щомісячна стипендія сім’ям з дітьми загиблих учасників бойових дій. На кожну дитину віком до 18 років припадає по 1624 грн (один прожитковий мінімум). Таких дітей в області — 75.

До кінця року санаторно-курортне оздоровлення отримають 307 членів сімей тих, хто віддав життя, захищаючи Україну. У середньому, вартість путівки складає 7 950 грн. Також у жовтні передбачені виплати разової грошової допомоги членам сімей загиблих на Сході — по 2 тис. грн.

— Ця програма безстрокова, вона буде продовжуватися кожного року. Додаткова категорія, що увійшла до переліку — це наші добровольці, які отримали статус учасників АТО, і воїни-афганці. Ми намагаємося максимально охопити всіх людей, справжніх патріотів, які раніше чи зараз захищають інтереси нашої держави. Деякі родини вже не вперше відпочивають на курортах Полтавщини, і я дуже задоволений відношенням персоналу цих санаторіїв до родин учасників АТО, — говорить Валерій Головко.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко Голова Полтавської ОДА Валерій Головко

Крім того, члени таких родин мають 100% компенсацію комунальних платежів. 50% фінансує держава, іншу половину — область. Соціальні пільги учасникам АТО також передбачають надання матеріальної допомоги для поранених військовослужбовців та членів сімей осіб, які беруть участь в антитерористичній операції.

Програма соціального захисту передбачає й виплату щомісячної стипендії студентам вищих навчальних закладів (добровольцям та їх дітям до 23 років), які навчаються за денною формою за державним замовленням. Також в рамках документу з обласного бюджету надходять кошти і на лікування та реабілітацію в госпіталях для інвалідів війни.

Прес-служба Полтавської ОДА