Представники МВФ відвідали «Полтаватеплоенрго» і поспілкувалися з керівництвом про тарифи

Постійний представник МВФ в Україні Йоcта Люнгман, Володимир Пасічко та Олександр Олексенко Постійний представник МВФ в Україні Йоcта Люнгман, Володимир Пасічко та Олександр Олексенко

Міжнародний валютний фонд вивчає стан справ і проблематику надання послуг з централізованого теплопостачання в Україні.

Делегація Міжнародного валютного фонду із робочим візитом відвідала «Полтаватеплоенерго», підприємством, яке, за оцінкою Фонду, вже багато років утримує лідерські позиції в галузі комунальної теплоенергетики.

Відтак до Полтави завітав постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоcта Люнгман і старший економіст Представництва МВФ в Україні Ігор Шпак. Про це повідомили у прес-службі «Полтаватеплоенерго».

Під час зустрічі її учасники обговорили деталі входження «Полтаватеплоенерго» в опалювальний сезон 2019-2020 років та пов’язані з цим проблеми, розглянули процедуру оптимізації перегляду тарифів на теплову енергію для населення, відповідність тарифів витратам підприємства та його рентабельності й ефективності роботи НКРЕКП (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг).

Також були порушені питання монетизації субсидій, стану розрахунків за газ із постачальниками, рівня оплати споживачами отриманої теплової енергії та низка інших питань.

Представники «Полтаватеплоенерго» повідомили представникам МВФ ситуацію, коли спочатку НКРЕКП підвищує тарифи на газ, а потім тільки надає дозвіл на підвищення тарифів на теплопостачання. Внаслідок цього у підприємства «вимиваються» оборотні кошти, а працівники просто звільняються.

Загалом робоча зустріч пройшла в атмосфері конструктивного діалогу, в якому сторони змогли висловити своє бачення можливих шляхів урегулювання труднощів, які сьогодні існують у галузі.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»