Правоохоронці підозрюють проректора ПНТУ та голову Ковалевської сільради у розкраданні держкоштів

Перший проректор університету Олег Коробко Перший проректор університету Олег Коробко | Фото: pntu.edu.ua

Керівництво ПНТУ уклало договір з Ковалевською сільрадою на розробку генплану та отримало 35 тис. грн по ньому, але сам генплан так і не розробили

3 березня 2017 року співробітники Котелевського відділення поліції та відділу спецполіції ГУНП в Полтавській області провели санкціонований обшук в приміщенні Полтавського технічного університету ім. Ю. Кондратюка.

Як стало відомо «Полтавщині» з власних джерел, правоохоронці проводять досудове розслідування у рамках кримінального провадження за ст. 191 (привласнення або розтрата майна) щодо дій керівництва Полтавського технічного університету ім. Ю. Кондратюка та голови Ковалевської сільради (Котелевський район) Лесі Позднякової. Вони, за версією слідства, уклали фіктивний договір, за яким університету перерахували 35 тис. бюджетних коштів.

Договір уклали 18 листопада 2016 року. За його умовами, університет повинен був до кінця року розробити генплан для с. Стадниця Котелевського району. 15 грудня проректор ПНТУ Богдан Коробко та Леся Позднякова підписали акт виконаних робіт. 20 грудня на рахунок університету Ковалевська сільрада перерахувала 35 тис. грн.

Деталі трансації коштів від сільради до ПНТУ Деталі трансації коштів від сільради до ПНТУ

Проте, за версією слідчих, генплан так і не розроблений, Таким чином, підписання акту й проплата є безпідставними, а держкошти розкрадені. Університет міг спростувати домисли правоохоронців, але відмовився з ними співпрацювати.

3 березня, після дозволу слідчого судді Котелевського райсуду Антоніни Загнійко, правоохоронці провели обшуки в приміщенні Полтавського технічного університету. У ході обшуку вилучили документацію, яка, на думку слідчих, підтверджує факт злочину.

Цікаво, що одразу після обшуків, 10 березня ПНТУ уклало договір з ФОП Мар’яна Таран на юридичні послуги. Вартість договору 112,5 тис. грн. Зауважимо, що Мар’яна Таран є в переліку засновників ГО «Осередок по запобіганню корупції та протидії злочинності». Керівником ГО є її чоловік Дмитро Таран — колишній заступник прокурора області, який потрапив у список претендентів на люстрацію у 2016 році.

Тобто керівництво університету, яке підозрюють у розкраданні держкоштів, не тільки не допомагає слідству, а й за держкошти винаймає собі юристів. При цьому, університет має свій юрвідділ та викладачів-юристів.

Звичайно можна припустити, що поліція безпідставно звинувачує керівництво університету. Але чому у такому випадку університет не повідомив про це у січні, коли було відкрито кримінальне провадження, й не надав слідчим та громадськості докази своєї правоти?

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»