Правоохоронці підозрюють лубенських залізничників в привласненні майна на суму понад мільйон гривень

Лубенська дистанція захисних лісонасаджень Лубенська дистанція захисних лісонасаджень

Керівництво «Лубенської дистанції захисних лісонасаджень», яке входить до складу «Південної залізниці», підозрюється у привласнені майна на суму понад 1 млн грн

За нашою інформацією, 27 квітня 2017 року співробітники відділення спеціальної поліції ГУНП в Полтавській області провели обшуки в приміщеннях підрозділу «Лубенської дистанції захисних лісонасаджень», та в будинках керівництва підрозділу. В ході обшуку правоохоронці виявили та вилучили необліковані паливно-мастильні матеріали, ділову деревину, «чорну бухгалтерію» та іншу документацію.

Правоохоронці підозрюють керівників підрозділу «ЛДЗС», яке входить до складу філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниці», в привласненні майна на суму понад 1 млн грн.

Однією з функцій «Лубенської дистанції захисних лісонасаджень» є утримання лісових насаджень, які знаходяться вздовж залізничних колій. Слідство встановило, що протягом 2015-2016 року цей підрозділ здійснив 609 рубок деревини, яка знаходилась на його балансі.

Враховуючи занадто велику кількість рубок за такий період, правоохоронці зацікавились ситуацією і працюють в рамках наступної версії — у «залізничників» діяла наступна схема:

  • «ЛДЗС» надавало можливість проводити вирубку дерев «підрядникам», які «матеріально допомагали» керівництву підрозділу за такий привілей.
  • При цьому по документам вирубку проводили працівники підрозділу «Південної залізниці» й під ці роботи списувались паливно-мастильні матеріали та кошти на відрядження. Все це потім привласнювалось керівництвом.
  • Вирубану ділову деревину реалізовували «підрядникам», як звичайні дрова, тобто дешевше вартості, чим спричиняли додатковий збиток державі

З Єдиного реєстру судових рішень відомі назви двох підприємств-«підрядників», які проходять по цій справі, — «Стражспецтех» та «Інвестколіяпроект». Обидва підприємства зареєстровані в Овідіополі Одеської області.

Не реалізована ділова деревина на території підприємства

Паливно-мастильні матеріали, які були знайдені під час обушку приватного помешкання — власник не зміг пояснити їх походження

Загалом проведено 19 обшуків в Полтавській та Сумській областях. Ми намагались взяти коментар керівництва «Південної залізниці» щодо ситуації, проте протягом тижня в них не відповідає телефон. У прес-службі центрального офісу «Укрзалізниці» нам повідомили, що коментувати дії правоохоронців мусять самі правоохоронці.

Зауважимо, що керівником «ЛДЗС» є Петро Юрченко. У своїй електронній декларації за 2016 рік він задекларував 300 тис. грн готівки та 200 тис. грн доходу своєї родини. Цікаво, що згідно з цією декларацією, його дружина Ольга Юрченко також працює в цьому підрозділі.

Кримінальне провадження відкрито за ознаками правопорушення ч.3 ст.191 (Привласнення, розтрата майна) КК України. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»