Працівників органів місцевого самоврядування Полтавщини вчили енергоменеджменту та енергоефективності

Днями у Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації (далі ЦППК) за ініціативи голови ПОДА Валерія Головка пройшло навчання з енергоменеджменту та енергоефективності для працівників органів місцевого самоврядування.

У Полтаві для працівників органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій пройшов семінар «Енергоменеджмент та підвищення енергоефективності». 

Учасники також мали скайп-зустріч з директором Інформаційно-навчального центру з енергоефективності та відновлювальних джерел енергії у Мукачевому Лілєю Гвоздьо. Тема розмови з фахівцем — «Енергетична сертифікація будівель». 

КП «Полтавська обласна агенція з енергоефективності» вдруге проводить подібний семінар. 

— Цей курс спрямований на підготовку та підвищення кваліфікації фахівців з побудови систем енергетичного менеджменту. Учасники не тільки дискутують на тему енергоефективності. Вони набувають практичних навичок складання енергетичних балансів, вчаться визначати базовий показник енерговикористання, реалізації енергозберігаючих заходів та здійснювати енергомоніторинг, — говорить директор КП «Полтавська обласна агенція з енергоефективності» Олексій Северин.

Робочий процес Робочий процес

Учасники семінару

В режимі скайп-зустрічей досвідом запровадження системи енергоменеджменту та застосування енергозберігаючих технологій ділилися також голова Пирятинської ОТГ Олексій Рябоконь та головний спеціаліст відділу управління комунальною власність Пирятинської міськради Руслан Биков. 

Загалом на семінарі обговорили кілька тем, які стосуються енергоефективності:

  • Енергоефективність. Основні засади оцінювання та шляхи покращення;
  • Державна політика та аналіз нормативно-правової бази енергоефективності;
  • Зміст і завдання предмету «Енергетичний менеджмент»;
  • Особливості підготовки й проведення енергосервісних тендерів. Перспективи енергосервісних контрактів;
  • Управління проектами у сфері енергозбереження та енергоефективності;
  • Енергетична сертифікація будівель.

Активно обговорювали і питання розробки Програм сталого енергетичного розвитку. 

Зараз Полтавська ОДА будує кілька об’єктів із впровадженням енергоефективних заходів. За словами директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ПОДА Тимофія Голбана, це необхідний крок для раціонального використання енергетичних ресурсів.

— Впровадження технологій енергоефективності у будівництві — це можливість заощаджувати кошти та спрямовувати їх на покращення інших систем. Зараз по області ми будуємо приміщення з уже розробленими енергоефективними системами. Поступово всі адмінбудівлі, школи, медзаклади переходитимуть на ефективне користування енергією, — розповідає Тимофій Голбан.

Прес-служба Полтавської ОДА