Працівник «Полтавагазу» розливав отруту біля житлового будинку — поліція за півтора року не знайшла винних

Слідчі не можуть знайти винних в отруєнні етилмеркаптаном мешканців багатоповерхівки на Кагамлика, 31/1

Понад півтора року слідчі поліції Полтави розслідують справу розлиття небезпечної речовини «етилмеркаптан» біля багатоповерхівки на вул. Кагамлика, 31/1. Під час розслідування у кримінальному провадженні поліція провела низку слідчих дій, разом із тим, слідчі не отримали достатньо доказів для повідомлення про підозру конкретній особі. Про це повідомили в прокуратурі Полтавської області у відповіді на запит.

Досудове розслідування триває, але шансів, що винних знайдуть, все менше. Нагадаємо історію цієї резонансної події.

Вночі 1 серпня 2016 року активісти з БФ «Полтавська громада Разом» затримали чоловіка, який розливав смердючу рідину біля будинку на Кагамлика, 31/1. Невідомою речовиною виявився етилмеркаптан, його додають у побутовий газ для отримання запаху. Затриманий зізнався, що є слюсарем «Полтавагазу», пізніше цю інформацію підтвердила поліція. Було розпочато кримінальне провадження по факту за статтею 296 КК України (хуліганство).

Затримання працівника ПАТ «Полтавагаз» (2016.06.31, Полтава)

Чоловік, затриманий мешканцями будинку на вул. Кагамлика, 31/1Чоловік, затриманий мешканцями будинку на вул. Кагамлика, 31/1

Для чого працівнику «Полтавагазу» знадобилося розливати отруйну речовину? При цьому взяти її не так і просто, бо етилмеркаптан додають у природній газ тільки на газорозподільних станціях. Деякі полтавці підозрювали, що керівництво «Полтавагазу» таким шляхом намагалося вирішити проблему із встановленням загальнобудинкових лічильників. Спроби газовиків поставити один лічильник на весь будинок постійно викликали супротив мешканців, тому й був розроблений наступний план — таємно розлити етилмеркаптан біля будинку, а коли люди відчують запах газу та викликають аварійку, то перекрити газову трубу, а на ранок поставити загальнобудинковий лічильник газу. На думку мешканців, саме за такою схемою газовикам вдалося поставити будинковий лічильник на пров. Латишева, 4.

Чи могли газовики піти на такий ризик заради встановлення лічильників? «Полтавагаз» дану ситуацію не прокоментував, однак закликав не протидіяти виконанню загальнодержавної програми. За словами керівників підприємства, загальнобудинкові лічильники будуть вигідні власникам квартир, бо зекономлять використання газу на 20%. Мешканці з цим не погоджувалися і відповідали, що в такому випадку будуть платити за своїх сусідів, а тому вимагали встановити індивідуальні лічильники.

Як би там не було, але винних слідчі не знайшли, хоча досудове розслідування не завершено. Цікаво, що згідно зі статтею 219 Кримінального процесуального кодексу України, строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до дня повідомлення особі про підозру (для злочину середньої тяжкості) складає максимум 12 місяців. Тобто, цей термін мав збігти у серпні 2017 року.

Сама епопея із загальнобудинковими лічильниками, можливо, вже закінчилася. 21 грудня 2017 року Верховна Рада прийняла внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». Відповідно до змін, оператори газу знову будуть встановлювати своїм абонентам індивідуальні лічильники, а загальнобудинковий лічильник газу можна встановити лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку. Газовики мають багато запитань до цього закону, про них ми поговоримо у наступній статті.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»