Позиція ГУ ДФС у Полтавській області з приводу викриття конвертцентру з обігом у 40 млн грн

ГУ ДФС у Полтавській області прокоментувало матеріал «Полтавщини» про розслідування прокуратури щодо конвертцентру, діяльність якого могли покривати полтавські податківці

8 листопада «Полтавщина» опублікувала матеріал із подробицями досудового розслідування діяльності міжрегіонального конвертцентру із обігом у 40 млн грн. З’ясувалося, що у ній брали участь не менше 5 фірм, серед яких підрядник з ремонту доріг у Полтаві. Також прокуратура заявила — вона має оперативну інформацію, що конвертцентр прикривали невстановлені співробітники ГУ ДФС у Полтавській області.

З приводу цієї публікації до редакції «Полтавщини» звернулися представники полтавської податкової. Вони попросили оприлюднити офіційну позицію ГУ ДФС з приводу публікації та викриття конвертцентру. Оприлюднюємо її нижче:

Спільними діями правоохоронців Полтавщини викрито конвертаційний центр.

Працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Полтавській області спільно з працівниками Управління Служби безпеки України у Полтавській області та прокуратури Полтавської області в рамках досудового розслідування кримінального провадження № 42017170000000256 від 02.08.2017 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 212 КК України проведено низку слідчих та оперативно-розшукових заходів по документуванню і припиненню діяльності групи осіб, які організували та забезпечили діяльність конвертаційного центру.

За результатами проведених оперативно-розшукових заходів було встановлено, що громадянка України організувала протиправну діяльність, що полягає у наданні послуг суб’єктам господарювання реального сектору економіки по формуванню штучного податкового кредиту з ПДВ з метою мінімізації податкових зобов’язань та незаконну конвертацію безготівкових коштів в готівку.

Для втілення вказаного злочинного наміру громадянка створила та організувала ряд підконтрольних платників податків, як юридичних так і фізичних осіб. Використовуючи підконтрольних платників податків вона в період 2016 — І півріччя 2017 року здійснює придбання та відображає в податковій звітності постачання товаро-матеріальних цінностей, а саме: цемент, портландцемент, ущільнювач, плита деревоволокниста, профіль.

В подальшому придбані товаро-матеріальні цінності реалізуються за готівку фізичним та юридичним особам.

З метою відображення в податковій звітності відповідних податкових зобов’язань, вона через підконтрольних платників податків проводила безтоварні операції, зокрема реалізацію придбаних будівельних матеріалів в адресу підприємств — вигодонабувачів, які скуповують податковий кредит з метою мінімізації власних податкових зобов’язань.

Загальний обсяг незаконно «проконвертованих» коштів з використанням реквізитів вищевказаних ФСПД склав понад 40 млн. грн., ймовірні втрати державного бюджету становлять близько 7 млн. грн.

Працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Полтавській області, Управління Служби безпеки України у Полтавській області та прокуратури Полтавської області на підставі ухвал Октябрського районного суду м. Полтави від 28.10.2017 проведено 10 обшуків за адресами офісних приміщень «конвертаційного» центру, «підприємств-вигодонабувачів», місць проживання та автотранспортних засобів учасників «конвертаційного» центру.

За результатами проведених обшуків вилучено:

  • документи фінансово-господарської діяльності і звітності, чорнові записи по діяльності «фіктивних» підприємств та «підприємств-вигодонабувачів»;
  • носій інформації (жорсткий диск);
  • 4 печатки СГД з ознаками фіктивності;
  • не обліковані готівкові кошти: 323 000 грн.

Проводяться подальші слідчі дії та заходи по відшкодуванню збитків завданих державному бюджету, відпрацювання СГД-вигодонабувачів.

ГУ ДФС у Полтавській області