Постачальника неякісного сиру та масла у дитсадки Полтави оштрафували на 44 тис. грн

Фірма, яка поставила неякісні масло та сир у дитсадки Полтави, закупивши їх у двох виробників, отримала 44 тис. грн штрафу.

Підприємство, яке поставило у дитячі садки Полтави неякісні масло та сири, отримала 44 тис. грн штраф. В її продукції знайшли рослинні жири, який, за стандартами, бути не може. Про це повідомив голова Полтавського облтервідділення АМКУ Володимир Оніщенко під час сьогоднішньої прес-конференції.

Мова йде про ТОВ «Прогрес ПТЦ», із яким Полтавський міськвиконком уклав договір на постачання продуктів харчування. Як встановило слідство, товариство закупило сир у ТОВ «Малороганський молочний завод», а масло — у ТОВ «ТД «Центр харчових технологій». У маслі було виявлено більше 40% рослинних жирів, у сирі — 35%.

— Масло поставляється для харчування дітей, а ГОСТи і ДСТУ говорять, що там не може бути нічого, окрім тваринного жиру. У нас він іде з додатками рослинних жирів. Більш того, з додатками пальмового масла. Така сама ситуація із сирами кисломолочними, — розповів Володимир Оніщенко.

Володимир Оніщенко Володимир Оніщенко

Антимонопольний комітет виніс загальний штраф 44 тис. грн і виробникам, і постачальнику. Крім того, колегія винесла рекомендації на ринку закупівлі продуктів харчування за державні кошти закладам освіти, Кременчуцькій міській раді, інтернатам Полтавської облради і Департаменту освіти Полтавської ОДА.

Нагадаємо, що наприкінці 2016 року Департамент захисту економіки Полтавщини виявив новий факт постачання до дитсадків Полтави неякісного вершкового масла. Цього разу підприємство почесного консула Албанії в Україні поставило 6 тонн масла, яке не відповідало ДСТУ.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»