Посол Швеції в Україні відвідав на Полтавщині сучасну зернову компанію

Мартіна Хаґстрьом зустрічають на ПолтавщиніМартіна Хаґстрьом зустрічають на Полтавщині

Потужну зернову компанію «Grain Alliance», що працює на Полтавщині, відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом. Його зустрічали представники підприємства та обласної влади. 

Полтавщина — інвестиційно привабливий регіон України. У Полтавській області зосереджені великі заводи та підприємства, які є прикладом успішності для інших. Одним із таких є шведська компанія «Grain Alliance», яка вже двадцять років ефективно виконує великий об’єм сільськогосподарських операцій.

Відвідали завод Надзвичайний та Повноважний посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом, перший заступник Полтавської обласної державної адміністрації Андрій Пісоцький та голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Андрій Пісоцький Андрій Пісоцький

— Важливим елементом роботи підприємств в Україні є соціальна сфера. Ми переконалися, що за кошти компанії впроваджуються соціальні проекти. Зокрема, відвідали Чорнухинський МБК, де провели капітальний ремонт. Приємно, що в Україні, а особливо на Полтавщині втілюються важливі проекти та працюють підприємства європейського рівня, — говорить Андрій Пісоцький.

Щодо діяльності компанії, то, з метою підтримки довгострокової прибутковості компанія робить акцент на сталому розвитку сільського господарства. Виробництво продукції орієнтоване на довгострокову перспективу. Збалансоване поєднання вирощуваних культур з врахуванням сівозміни культур і відновлення ґрунту сприяє тим самим екологічній рівновазі. Важливий елемент — інформаційні технології. 

Євгеній РадовенюкЄвгеній Радовенюк

Як зазначає виконавчий директор компанії «Grain Alliance» Євгеній Радовенюк, система планування ресурсів підприємства розроблена власними силами, дозволяє планувати і контролювати всі сфери діяльності в одній інтегрованій системі. 

— Наш підхід зарекомендував себе як високоефективний, який дає понад 30% прибутку на рік. Забезпечення стійкого прибутку за рахунок підвищення продуктивності та ефективності в сільському господарстві України шляхом впровадження кращої сільськогосподарської практики, сучасного обладнання і жорсткого фінансового контролю. Для нас ефект від рентабельності є важливішим за ефект масштабу, — розповідає Євгеній Радовенюк.

Шведська сторона фінансує компанію, яка активно співпрацює і з містом та областю. Для інвесторів, які планують заходити на український ринок, — це гарний приклад дієвого та результативного об`єднання зусиль громади, влади та підприємства.

Олександр Біленький Олександр Біленький

— Коли ми мали проблему з повінню у цьому регіоні, то саме представники цієї компанії пішли на зустріч області та допомагали постраждалим жителям. Не може не радувати той факт, що взагалі Полтава є інвестиційно привабливим регіоном для всього світу. А ще більше радує, що ті підприємства, які заходять на наш ринок, плідно співпрацюють з адміністрацією міста та області. Дякую вам за співпрацю та ту роботу, яку ви робите для нашої країни, — зазначає Олександр Біленький.

Під час візиту гості мали нагоду відвідати підприємство, побувати на одному із найбільших елеваторів, де зберігається близько ста тисяч тон зернових. Переглядали надсучасну шведську техніку, з якою працюють при обробці та збору врожаю у полі.

Елеватор компанії Grain Alliance Елеватор компанії Grain Alliance

Мартін Хаґстрьом та Андрій Пісоцький Мартін Хаґстрьом та Андрій Пісоцький

Екскурсія Екскурсія

Сучасна шведська техніка Сучасна шведська техніка

— Я надзвичайно радий побачити шведську компанію і техніку у дії. Приємно, що українці так радо зустрічають подібні інвестиційні проекти. Особливо радує, що техніка, яку ми створюємо, є якісною і це відмічають споживачі, тобто українці. Наше Посольство працює у напрямку розширення фінансово-економічних зв`язків України та Швеції, тому нам надзвичайно важлива співпраця з місцевою владою. Я радий, що вони активно йдуть на зустріч та підтримують інвестиційні проекти, — відмітив Мартін Хаґстрьом.

Мартін Хаґстрьом Мартін Хаґстрьом

Згодом присутні відвідали відбудований за кошти компанії Чорнухинський будинок культури, де гості власноруч висадили кущі яблуні та черешні. На завершення заходу відбувся святковий концерт.

Прес-служба Полтавської ОДА