Поширена у Полтаві реклама від «Фінансовий дім «Позика» вводила в оману споживачів, — АМКУ

Обласне територіальне відділення АМКУ перевірило розміщену на розі вулиць Сінна та Соборності рекламу від ТОВ «Фінансовий дім «Позика». Вона вводило в оману споживачів, оскільки інформація там не відповідала дійсності.

«Фінансовий дім «Позика» поширював неправдиву інформацію щодо видачі кредитів та правомірності їхнього надання. На інформаційному щиті, розташованому по вул. Сінна 2/49, був розміщений такий текст:

«ПОЗИКА за паспортом і кодом. На будь-які потреби та погашення кредитних боргів! Від 15 тис. до 300 тис. до 13 років вул. Сінна, 2/49, оф. 305, 3 пов. Готель «Київ»

Як розповів очільник Полтавського обласного територіального відділення АМКУ Володимир Оніщенко, на вимогу надати відомості щодо того, хто є замовником та власником вказаного макету, «Фінансовий дім «Позика» відповіли, що не володіють цією інформацією:

— Вони мали надати завірені копії документів, на підставі яких надають позики, кредити, послуги з адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах тощо.

Володимир Оніщенко додає, що «Фінансовий дім «Позика» мали зазначити умови отримання їхніми клієнтами коштів від 15 тис. до 300 тис. грн. строком до 13 років, розмір процентів, вказати суму фіксованих платежів та перелік документів, які необхідні для цього.

Приклад рекламного оголошення «ФД «Позика» Приклад рекламного оголошення «ФД «Позика»

У відповідь на зазначені в АМКУ питання, підприємство листом повідомило, що послуг та коштів не надає.

Враховуючи, що цей ТОВ «не є фінансовою установою в розумінні Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» та в нього відсутній такий вид діяльності як надання фінансових послуг, інформація, поширена в даних оголошеннях — неправдива.

Тож тервідділенням АМКУ рекомендовано «Фінансовий Дім «Позика» припинити поширення цієї реклами. 

Крім того, дане ТОВ повідомило, що протягом цього року розміщувало оголошення в друкованих ЗМІ Полтави. Тому в разі припинення розміщення тут вищевказаної реклами, товариство має повідомити, з якого часу поширення неправдивих відомостей припинено.

«Фінансовий дім «Позика» також має повідомити про результати розгляду рекомендацій АМКУ письмово у 30-денний термін з дня їх отримання. 

Якщо виявиться, що порушення не призвело до суттєвого обмеження чи спотворення конкуренції та не завдало значних збитків окремим особам чи суспільству, а також «Фінансовий дім «Позика» буде вжито необхідних заходів для усунення наслідків порушення, розпочате провадження закриють.

Прес-служба Полтавського обласного територіального відділення АМКУ