Порушення на виборах: фотографування та винос бюлетеня у Полтаві, «сєтка» в Кременчуці

У Полтаві чоловік взяв бюлетень та вийшов із ним за межі дільниці. На іншій дільниці дівчина сфотографувала бюлетень, а в Кременчуці жінка приводила на дільницю бабусь та фіксувала їх в блокноті

Спостерігачі із ранку 21 липня фіксують порушення на виборчих дільницях Полтавської області під час позачергових виборів до Верховної Ради України.

Так, громадські спостерігачі від ОПОРИ та члени комісії зафіксували у Полтаві факт фотографування бюлетеня в кабінці для голосування. Як повідомив спостерігач ОПОРИ, на ДВК № 531216 (проспект Першотравневий, 10) близько 8:35 до кабінки для голосування зайшла дівчина, після чого відбувся спалах камери на телефоні. Дівчину затримали та відбирають пояснення представники поліції.

На дільниці № 531259 ТВО № 144 (Полтава, гімназія № 33, вул.Героїв Сталінграда, 20) чоловік взяв бюлетень, пройшов повз скриньку і вибіг з ним за територію дільниці, порвав бюлетень і викинув його. Поліція не змогла догнати порушника. За фактом складено відповідний акт. Про це повідомив волонтер ГО «Захист права на вибір» Олександр Волощук.

«Відзначився» і Кременчук. У 146-му окрузі, на дільниці № 531068 спостерігачі виявили жінку, яка приводить жінок похилого віку на голосування і фіксує це у себе в блокноті. На виклик за цим фактом приїхала поліція, чекають на оперативно-слідчу групу. Про це повідомили спостерігачі партії «Голос».

Фіксація «сєткі» у Кременчуці (2019.07.21) Фіксація «сєткі» у Кременчуці

Станом на 11 годину на Полтавщини поліція зафіксувала 10 повідомлень про порушення виборчого законодавства, тривають перевірки.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»