Понад півтори тисячі полтавців перебувають на обліку за домашнє насильство.

Ці та інші факти прозвучали в ході круглого столу за участю керівництва ГУНП, представників ОДА, та громадськості. Він відбувся у рамках  загальноукраїнської  акції  «16 днів проти насильства».

« Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» вступив у дію 11 січня нинішнього року. У нашій країні  вперше введено термін «домашнє насильство». У ньому чітко прописано  коло осіб, які підпадають під його дію. Коло дуже широке, крім того, розширюється і коло суб*єктів, які здійснюють заходи щодо запобігання домашньому насильству. Тобто, якщо раніше дуже часто оточуючі, бачачи факти насилля у сім*ях тільки розводили руками , мовляв, що ми можемо зробити, то нині все прописано у законах. Там є нові обмежувальні заходи тощо. Але все ж таки головна задача – подібні факти попереджувати» – сказав начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області Юрій Сулаєв.

«Всі сім*ї, де здійснюється насилля, правоохоронцям зазвичай   відомі» – розповіла начальник відділу дільничних офіцерів ГУНП в Полтавській області Жанна Ахіджанян: 

« – З початку року на  облік поставили 1818 кривдників. З них 1696 чоловіків, 118 жінок, та 4 дітей , а 2109 осіб з обліку знято (чоловіків 1977, жінок – 129, і дітей 3) З початку поточного року працівниками превенції складено 1700 адміністративних матеріалів за ознаками ст. 173 КУпАП ( вчинення домашнього насильства , насильства за ознаками статі ). У 39 випадках прийнято рішення про адміністративний арешт, виписано 630 штрафів на загальну суму понад 126 тисяч гривень».

«Започатковано ряд нових статей, що їх  раніше не було. Нам потрібен деякий час, аби відпрацювати всі новації. За «сімейні»   правопорушення можуть  максимально  позбавити волі на строк до двох років, стягти штрафи.  Зменшилася нижня межа відповідальності злочинів стосовно неповнолітньої – раніше це було від десяти до п’ятнадцяти років, а зараз з восьми до п*ятнадцяти» – інформує заступник начальника відділу слідчого управління Артем Приходченко

Крім того,  новації у законодавстві передбачають кримінальне покарання за умисне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя , або іншої особи , з якою кривдник перебував у сімейних чи близьких відносинах , що призводить до фізичних чи психологічних страждань , розладів здоров*я , втрати працездатності , емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілих .

Представники ж департаменту освіти і науки та громадських організацій наголосили на тому, що необхідно посилити роботу у школах та навчальних закладах, працювати з ОТГ. Для захисту жінок треба створювати притулки, соціальні гуртожитки тощо. Поки що це питання на районах дуже важко зрушити з мертвої точки.