Полтавцям розповіли, як започаткувати бізнес за допомогою служби зайнятості

  • · Претендент на отримання допомоги розробляє бізнес-план. Розробка бізнес-плану безробітним може здійснюватись як у процесі професійного навчання, так і самостійно.
  • · Фахівці центру зайнятості або філії центру зайнятості готують документи безробітного для розгляду на засіданні комісії з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.
  • · У разі прийняття позитивного рішення безробітний здійснює державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності (фізичної особи-підприємця, юридичної особи або громадської організації).
  • · Якщо особа протягом 30 календарних днів після прийняття рішення про надання виплати допомоги по безробіттю одноразово не пройшла державну реєстрацію без поважних причин, вона втрачає право на отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово.
  • · Поважними причинами продовження строку, протягом якого має відбутися державна реєстрація, є хвороба громадянина, смерть членів його сім’ї та родичів, догляд за хворою дитиною віком до 14 років, відвідування закладів охорони здоров’я, судових та правоохоронних органів, військових комісаріатів, інших державних установ та інші обставини, які об’єктивно унеможливлюють реєстрацію, що підтверджується відповідними документами.
  • · Зареєстрований підприємець отримує витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і подає до центру зайнятості. Рішення про виплату допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності приймається протягом 14 робочих днів після дня здійснення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи – підприємця.
  • · Одноразова виплата допомоги по безробіттю здійснюється в межах коштів, передбачених для цього бюджетом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на поточний рік.
  • · Перерахунок належної до виплати суми коштів допомоги по безробіттю здійснюється на особовий рахунок безробітного протягом 30 календарних днів з дня подання ним до центру зайнятості відповідних документів.

Державна служба зайнятості пропонує майбутнім підприємцям навчальні тренінги за найсучаснішими методологіями Міжнародної організації праці.

· Якщо ви тільки мрієте розпочати власну справу, думаєте, яку бізнес-ідею обрати, допоможе тренінг «Генеруй бізнес-ідею».

· Якщо ідея вже є і ви хочете скласти бізнес-план, правильно спланувати роботу, у нагоді вам стане курс «Розпочни свій бізнес».

· Участь у тренінгах «Вдосконалюй свій бізнес» та «Розвивай свій бізнес» допоможе отримати нові знання та навички для досягнення успіху у власній справі.

· Отже, якщо Ви перебуваєте в пошуку роботи, звертайтесь до служби зайнятості для отримання детальної інформації про можливості започаткування власної справи.

Інформація підготовлена відділом інформаційної роботи Полтавського обласного центру зайнятості.

Більше інформації за посиланнями:

https://www.dcz.gov.ua/storinka/vidkryty-vlasnu-spravu

https://www.facebook.com/PoltavaOCZ

https://www.facebook.com/CZPoltava/