Полтавцям презентували спортивне орієнтування

У приміщенні ГО «Нова Полтава» голова Федерації спортивного орієнтування Полтавщини С. Машинський зустрівся з усіма, кому цікаве спортивне орієнтування як вид спорту та активного відпочинку.

С. Машинський ним займається зі школи. Каже, що любов до бігу та карти йому привила тренер Н.Я. Сердюк, відтоді – цю справу не полишає. Був призером на Чемпіонаті України серед дитячих груп, брав участь у європейських змаганнях.

Каже, що полтавські ландшафти прекрасні для тренувань та підготовки спортсменів міжнародного рівня:

«Місцевість у нас суперова для спортивного орієнтування. У нас дуже багато шансів на перемогу на міжнародних, всеукраїнських чемпіонатах. Ландшафт сприяє підготовці. Більше проблем з картою: самому вималювати карту дуже складно, а замовляти – дуже дорого. Вивести на високий рівень можливо, але потрібні спонсори».

У п’ятницю ввечері полтавці, яких зацікавила презентація, мали змогу побачити головні атрибути цього виду спорту: карти місцевості, компас, електронну відмітку, контрольні пункти, та навчитися всім цим користуватися.

С. Машинський обіцяє, що на традиційні вересневі змагання, з назвою «Полтавська битва», до Полтави приїдуть змагатися спортсмени з усієї України, а також, ймовірно, з Швеції. 17-18 березня стартує найближчий, весняний Чемпіонат зі спортивного орієнтування, на якому всі охочі зможуть отримати практичні навички.

«Моя мета – долучити однодумців, навчити дітей та дорослих, вивести Полтавщину на перше місце в Україні», – каже Сергій .

Чи не щотижня у Полтаві проводять змагання із спортивного орієнтування. Окрім Федерації, чемпіонати різного рівня організовує КСОіТ «Центуріон».

ДЛЯ ДОВІДКИ

Спортивне орієнтування — вид спорту, суть якого полягає в орієнтуванні на місцевості за допомогою карти та компаса та найшвидшого знаходження заданих контрольних пунктів.

Зараз, згідно з класифікацією Міжнародної федерації спортивного орієнтування (IOF) існує кілька різних форм цього виду спорту: класичне орієнтування, орієнтування на лижах, на гірських велосипедах, нічне орієнтування, рогейн та орієнтування для інвалідів.