Полтавці зможуть відстежувати наявність ліків у медзакладах через спеціальний портал liky.ua

Сьогодні Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА презентував всеукраїнський портал liky.ua, що дозволяє підвищити рівень прозорості та підзвітності лікарень України. Сервіс створений, щоб українці могли оперативно перевіряти, які препарати та вироби медичного призначення є у закладах країни.

Лікувально-профілактичні заклади Полтавської області — одні з перших, що приєдналися до сервісу.

Виконавчий директор ГО «Інститут аналітики та адвокації» Юрій Нестуля стверджує, що з 2016 року, у рамках реформування, Міністерство охорони здоров’я зобов’язало лікарні щотижнево звітувати про залишки ліків у закладі. Відтоді і з’явилася ідея створення електронного ресурсу, який дозволить лікарням робити це онлайн:

— Лікарні мали звітуватися на своїх сайтах щодо тих препаратів, які використали за державними програмами. Поспілкувавшись із Департаментом охорони здоров’я, виникла ініціатива створити портал, який містив би інформацію про абсолютно всі медикаменти, наявні в закладах. Ми розробили цей портал, щоб він був корисним не лише для пацієнтів, а й для лікарень, з точки зору управління власними складами.

Нині на сайті liky.ua інформацію лікарні оновлюють власноруч, відповідно до стану наявності ліків. Переважно, дані вносять один раз на місяць, але деякі заклади роблять це частіше.

Головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні Григорій Оксак

Щоб дізнатися про наявність ліків, на стартовій сторінці ресурсу необхідно обрати область, лікарню та вписати необхідний препарат. Система покаже дані про кількість ліків та дату оновлення інформації про їх наявність.

Радник Міністра охорони здоров’я України Вікторія Лоза запевняє, що портал зручний у користуванні та є інструментом відкритості і доступності влади:

— Кожен українець має право знати, чим його забезпечує держава. Зараз ми реформуємо систему здоров’я і робимо її більш відкритою та доступною для кожного пацієнта.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак говорить, що завдяки порталу liky.ua рівень контролю розподілення ліків значно підвищиться. А керівництво медзакладів зможе планувати та закуповувати препарати на наступний рік відповідно до наявних показників.

Нині на порталі доступна інформація про наявність ліків у медзакладах у 5 областях країни В. о. головного лікаря Полтавського обласного Центру здоров’я Ніна Дурдикулиєва

Також посадовець зауважив, що процес реформування охорони здоров’я в області проходить дуже активно. Полтавщина долучається до багатьох пілотних проектів та відкриває нові можливості і ресурси для пацієнтів:

— На рівні обласної лікарні ми створили центр інтервенційної радіології та кардіології. Також будуємо новий корпус обласного кардіодиспансеру та реконструюємо будівлю Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

За словами Віктора Лисака, ще кілька областей виявили бажання долучитися до роботи порталу. Нині на ньому доступна інформація про наявність ліків у 5 областях країни: Волинській, Львівській, Івано-Франківській, Полтавській та Херсонській. Найближчим часом до реєстру долучиться й Дніпропетровська область. Сьогодні на liky.ua зареєстровано 99 медзакладів.

У майбутньому на порталі планують додати функцію, де пацієнт зможе знайти інформацію про наявність безкоштовних ліків у аптеках області за програмою «Доступні ліки».

Прес-служба Полтавської ОДА