Полтавці збирають підписи під петицією щодо створення безкоштовного пункту утилізації ртутовмістких ламп

Громадяни просять створити безкоштовні пункти прийому ламп, які містять ртуть

Полтавці збирають підписи під петицією Наталії Суржиної про «Організацію безкоштовного пункту приймання ламп, які містять ртуть (енергозберігаючі, люмінесцентні тощо)».

Автор обґрунтовує своє прохання наступним чином:

Отруєння ртуттю може виникнути не тільки при прямому контакті з її парами, при розбитті люмінісцентних ламп, а також при вживанні в їжу молока та м’яса корів, випасання яких відбувалось поблизу полігонів та звалищ, куди хаотично викидаються ці лампи, а також в багатьох випадках, наприклад, через ґрунт воду тощо. […] До того ж ртуть накопичується в коренях рослин та дерев грибах водоростях та рибі. Тому відпрацьовані лампи, які містять ртуть, підлягають спеціальній утилізації — їх не можна викидати в контейнери для сміття. Однак, навіть усвідомлюючи важливість правильної утилізації люмінесцентних ламп, мешканці України нерідко відчувають труднощі оскільки на сьогодні в державі фактично відсутня система пунктів збору таких ламп від населення. Прошу вирішити це питання для нашого міста, щоб його екологічний стан в майбутньому не став для нас загрозою.

Петиція подана 7 березня, але вона вже зібрала майже 70 підписів із необхідних 250-ти.

Раніше міська влада повідомила полтавців, що ртутні лампи можна утилізувати на ТОВ «ІМАР», із яким співпрацює управління з питань надзвичайних ситуацій міськвиконкому. Адреса цього товариства: м. Полтава, вул. Пушкіна 119а, кімната 7. Тел/факс 56-58-09.

«Полтавщині» розповіли, що це єдине у місті підприємство, яке утилізує ртутні лампи та градусники. Утилізація лампи коштує 9 грн, градусника — 36 грн. Інших пунктів утилізації в обласному центрі не існує.

Чи готові ви платити за утилізацію люмінесцентних ламп та градусників? Чи готові ви платити за утилізацію люмінесцентних ламп та градусників?

Нагадаємо, що у травні 2016 року у Полтаві протягом трьох днів тривав збір ламп, що містять ртуть, для подальшої правильної утилізації. Акція відбулася в рамках Проекту Програми розвитку ООН, Глобального екологічного фонду «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення» і благодійного фонду MAXUS.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»