Полтавці затанцювали як відомі зірки Болівуду

Що вимальовується в уяві українців, коли вони чують про індійські танці? Неймовірна граціозність рухів східних красунь, старовинні храми та загадкова для європейців культура. Що вимальовується в уяві полтавців, коли вони чують про індійські танці? Полтавські колективи індійського та східних танців «Шакунтала», «Джанкі» та «Діпак», які досконало оволоділи цим мистецтвом і навчають йому всіх охочих. Минулої п’ятниці вони відзвітували про свої таланти в ОЦЕВумі.

Розпочався звітний концерт класичним танцем, який виконується у індійських храмах.

Старша група колективу «Діпак» Полтавської школи-інтернату для глухих дітей з сучасним танцем у стилі «Болівуд».

Індійські танці незвичні ще й тому, що в них за допомогою рухів виконавці розповідають цілі сакральні історії. Кожен рух чи вираз обличчя має своє зашифроване значення. Відмінно опанувала це мистецтво і керівник колективу Ірина Лубенська, у підпорядкування якої близько 50 танцюристів різного віку.

Також варто додати, що Індія – багатоетнічна країна, де кожна група має свою яскраво виражену специфіку. Звідси й можна судити про багатство і різноманіття танцювальних форм та стилів, одягу, музики та прикрас.

Не захопитися індійським танцем майже неможливо. Кожен знаходить у них щось своє – красу, ритмічність, естетику чи динаміку. Але як би там не було, а з останніх рядів залу раз-поз-раз чулися захоплені зітхання жіноцтва, яке вже обдумувало можливість прийти і чомусь також навчитися. А що вже говорити про чоловіків?

Як зізналася одна з найяскравіших танцюристок Іванна Старокожко, Індія стала для неї сенсом життя. Танці цієї країни були мрією та еталоном жіночності. Тому на святі вона представила кілька класичних танцювальних композицій та сучасні мотиви нічних клубів Делі.

По закінченні свята керівник ОЦЕВУМу Надія Артюх привітали з черговим успіхом танцюристів та відзначила їхграмотами і пам’ятними статуетками.

Юлія Самозвон.

Дивіться також, як полтавці святкують випускні.