Полтавці виступають за подовження терміну встановлення газових лічильників

  Полтавські депутати на черговій, червневій сесії  міськради, проситимуть продовжити термін встановлення газових лічильників.

 Відповідний проект звернення до голови НКРЕКП, верхівки законодавчої і виконавчою влади України міститься на сайті міськради.

Полтавців просять продовжити термін  встановлення загальнобудинкових лічильників газу.

У документі йдеться, що до 1 січня 2018 року, згідно з законом «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», газовими лічильниками варто забезпечити 100% споживачів газу, що використовують його для приготування їжі.

Оскільки встановлення індивідуальних приладів обліку не дасть можливості вкластися в строки, та й передбачає значні витрати (лист НКРЕКП від 02.06.2016 до міських, сільських та селищних рад), облгази встановлюють паралельно індивідуальні та загальнобудинкові прилади обліку, тим більше, що тип лічильника законодавство не уточнює.

На практиці відомо багато випадків, коли мешканці багатоповерхівок перешкоджають встановленню загальнобудинкових лічильників.

Громадяни вважають, що такі лічильники – це не справедливо, адже хтось газ використовує економно, а хтось – навпаки.

Тому платити прийдеться не по фактичному об’єму споживання (якщо не встановлений індивідуальний лічильник), а і «за сусіда», адже загальний об’єм використаного газу ділитимуть між прописаними у будинку жителями.

«Мешканці будинків звертаються до органів місцевого самоврядування із численними скаргами та закликами допомогти їм у відстоюванні своїх законних прав на оплату лише спожитих послуг», – йдеться в зверненні.

Тож депутати міської ради просять розглянути можливість відтермінування встановлення приладів обліків газу до 2021 року, – для того, щоб працівники облгазу встигли встановити саме індивідуальні, а не загальнобудинкові лічильники.

Разом з тим, пропонується додатково передбачити фінансування робіт з оснащення споживачів  Полтави індивідуальними засобами обліку природного газу.

За відповідне звернення депутати будуть голосувати на сесії Полтавської міської ради, яка запланована на 16 червня.

Нагадаємо, ПАТ «Полтавагаз» проводить установку як індивідуальних, так і загальнобудинкових лічильників згідно з інвестиційною програмою, затвердженою НКРЕКП.

Еnergolife.info