Полтавці вигадали розбійний напад, щоб привласнити 100 тисяч

Щоб приховати скоєний злочин, полтавці звернулися в поліцію із заявою про розбійний напад.

Працюючи експедиторами в філії одного з київських підприємств, в жовтні минулого року двоє 40-річних жителів Полтави здійснили оптові поставки алкогольних напоїв підприємцю з Миргорода, а отримані за товар 98 тис. 800 грн привласнили.

Подробиці справи розповів прокурор відділу прокуратури Полтавської області Валентина Кармазіна.

Щоб приховати скоєний злочин, наступного дня один з чоловіків звернувся із заявою в поліцію, в якій написав, що невідомі в с. Огирівка Великобагачанського району, погрожуючи застосуванням насильства, заволоділи його мобільним телефоном і грошима. Інший зловмисник поїхав у Полтаву, щоб розповісти про напад керівнику філії.

“Уже через два дні слідчий і процесуальний прокурор зрозуміли, що розбійного нападу не було, адже заявник плутався не тільки в якихось деталях, але і в основних показаннях. Тому вже самі полтавці стали фігурантами розпочатого кримінального провадження, в ході якого вони повернули філії всі гроші”, – зазначила прокурор.

Вироком Великобагачанського районного суду один з чоловіків засуджений до 4 років обмеження волі. Інший – до 3 років 6 місяців обмеження волі. Разом з тим суд, враховуючи, що обвинувачені відшкодували завдані збитки в повному обсязі, а представник підприємства не наполягав на суворому покаранні, і те, що раніше вони до кримінальної відповідальності не притягувалися і мають на утриманні неповнолітніх дітей, на підставі ст. 75 КК України звільнив обох від відбування покарання з випробувальним терміном на 1 рік.