Полтавці втрачають субсидії після надуманих боргів від «Полтавагаз збут»

Після того як «Полтавагаз збут» розіслав листи-претензії з тисячними боргами абонентам, які кожного місяця платять за газ, полтавцям почали скасовувати субсидії

На початку літа деякі полтавці, які сплачують за газ кожного місяця, отримали у поштову скриньку лист-претензію від «Полтавагаз збут» на тисячні борги. Через ці «борги» їм почали скасовувати субсидії.

Як ми писали раніші, за допомогою листа-претензії газове підприємство проводить масову звірку лічильників. «Полтавагаз» встановлювало індивідуальні газові лічильники в квартири абонентам три роки тому. За цей час звірки не було, люди повідомляли самі показники при оплаті в банку, чи користуючись особистим кабінетом на сайті «Полтавагаз». Як розповіла начальник Полтавської служби реалізації газу Наталія Ковальова, контролер повинен не рідше ніж раз у півроку перевіряти особисто ті показники, які ви самі зазначаєте. За її словами, це проблематично, тому що майже у кожному під’їзді двері з кодовим замком. Якщо контролер не потрапляв до оселі споживча, підприємство самостійно рахувало показники лічильника. Так, наприклад, якщо за три роки було використано 350 м³ газу, «Потавагаз збут» у листі-претензії вказував, що використано 1227 м³. На останню суму і нараховувався борг.

В «Полтавагаз» і «Полтавагаз збут» запевняють, що люди самі винні, що отримують борги, бо не уважно читають договір. Після листа з надуманим боргом полтавці можуть отримати повістку в суд, скасування субсидії та зіпсовані нерви.

Щоби довести, що у вас немає боргу, потрібно зателефонувати контролеру, який прийде і звірить показники лічильника, але, як виявилося, на цьому проблема не закінчується. Результати перевірки так довго надходили в абонентський відділ, що в липні газова служба відправляла повідомлення у відділ соцзахисту, що у людей (які отримали листи-претензії) є борги. Тепер полтавцям приходиться доводити, що у них немає боргу вже перед іншою установою.

Що робити, якщо ви отримали повідомлення про відміну субсидії через надуманий борг від «Полтавагаз збут»

Вам потрібно зайти в абонентський відділ «Полтавагаз» на вулиці Шевченка, 80. Не стояти у черзі до абонентських кас, а звернутися у вікно довідок. Пояснити вашу проблему, і якщо розрахунки від контролера, який перевіряв ваш лічильник, дійшли до відділу, вам дадуть акт звірки. Далі потрібно піти в управління соціального захисту населення, яке знаходиться в районній раді за місцем вашого проживання. У відділі житлової субсидії вам потрібно сказати, що ви прийшли, щоб «закрити» борг. Вас направлять до відповідного спеціаліста, якому ви покажете акт звірки. Після цього з вас мають зняти борг і поновити субсидію.

Державні служби створюють для людей додаткові проблеми

Про всі ці кроки легко писати, але не так просто це робити. Пенсіонери стоять дві годині в черзі, а потім виявляється, що їм — в інший кабінет. Те що можна було пояснити в одному кабінеті, «розкидається» по декількох. В абонентському відділі, управлінні соцзахисту немає вивішених оголошень, в яких би роз’яснювалося, куди саме йти з конкретними проблемами. Тому одразу запитуйте у співробітників установи, куди звернутися з конкретним запитанням, а то можете витратити свій час і сили дарма.

В абонентському відділі одразу уточнюйте, куди звертатися з конкретним питанням В абонентському відділі одразу уточнюйте, куди звертатися з конкретним питанням

В абонентському відділі ми зустріли людей зі схожою проблемою — вони отримали борг, хоча оплачували кожного місяця. Якщо борг не надто великий, люди не хочуть «морочити» голову, не розбираються звідкіля він, і платять одразу. Щоб вирішити ці питання, потрібно витратити день, а відпроситися з роботи не в усіх є можливість. Абонентський відділ і управління соцзахисту на вихідних не працюють.

Однак пам’ятайте, якщо ви не розібралися з листом-претензією та будете довго зволікати — вам просто скасують субсидію. В то же час «Полтавагаз» буде отримувати від держави компенсацію за надання вам газу.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»