Полтавці вшанували пам’ять загиблого в Афганістані Сергія Коротуна

Ранком, 26 вересня, до меморіальної дошки загиблому в Афганістані Сергієві Коротуну лягли квіти. Сьогодні виповнюється 35 років з дня смерті полтавця. Вшанувати пам’ять героя прийшли представники міської влади, мама чоловіка Наталія Коротун, воїни-інтернаціоналісти, друзі та знайомі.

— Немає тих слів, аби заспокоїти материнське серце, — зауважив Полтавський міський голова Олександр Мамай. — Думаю, зі мною погодиться кожен, що людина помирає двічі: перший раз, — коли перестає битися її серце, а другий, — коли про неї забувають. Ось минуло більше трьох десятиліть, а Сергій Коротун досі живе у наші пам’яті. І житиме завжди, бо ми не забудемо про нього і пам’ятатимемо як героя.

На знак світлої пам’яті про Сергія Коротуна та всіх тих, хто віддав своє життя, виконуючи інтернаціональний обов’язок, присутні схилили голови у хвилині мовчання.

Мама загиблого в Афганістані Наталія Коротун Мама загиблого в Афганістані Наталія Коротун

Скільки б років не минуло з дня загибелі чоловіка, а материнське серце болітиме завжди. Не стримуючи сліз, поклала квіти до меморіальної дошки і мама Наталія Коротун:

— Усю силу і душу ми вклали у виховання сина. Сергійко ріс життєрадісним, займався футболом, хокеєм, нам дуже допомагав. У березні 1989 року його призвав Полтавський військовий комісаріат до рядів радянської армії. Він ніс службу гранатометником в Афганістані. В одному з боїв, на початку вересня, його тяжко поранили. На той час Сергієві було лише 18 років. Я вдячна всім, хто не забуває, хто прийшов сюди сьогодні. Мені це приємно, бо значить, пам’ять про мого синочка жива.

Мабуть, кожен полтавець знає місце, де встановлена меморіальна дошка Сергієві Коротуну. Саме тут, на стіні багатоповерхового житлового будинку 10/61 по вулиці Великотирнівській п’ять років тому художник Дмитро Білокінь зобразив момент подвигу загиблого. Це місце стало символічним для всіх, хто також пройшов через війну в Афганістані.

За ініціативи голови громадської організації «Учасники бойових дій Шевченківського району міста Полтава» Володимира Корнійчука та підтримки міського голови Олександра Мамая, це пам’ятне місце реконструювали. Тут привели до ладу сходинки до меморіальної дошки, а на весні планують посіяти траву.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради