Полтавці вшанували пам’ять Кобзаря квітами та влаштували виставку мистецьких доробків

Олександр Біленький, Валерій Головко, Олександр Мамай покладають квіти до пам’ятника Шевченку Олександр Біленький, Валерій Головко, Олександр Мамай покладають квіти до пам’ятника Шевченку

Сьогодні з нагоди відзначення 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка полтавці покладали квіти до монумента великому поетові. Вшанувати пам’ять Кобзаря зібралися сотні полтавців — представники міської та обласної влади, політичних партій та громадських організацій, духовенство та полтавська інтелігенція, студенти.

Міський голова Олександр Мамай говорить, що для нього Шевченко є символом вільної України.

Полтавці вшановуть Кобзаря Полтавці вшановуть Кобзаря

— За 47 років Тарас Григорович став не просто генієм української літератури, основоположником літературної мови та неперевершеним художником, — наголосив очільник міста. — Він — взірець для кожного патріота, поборник несправедливості, один з найбільших революціонерів українського народу, громадський та політичний діяч. Сьогодні він — символ незалежної України. Тож, у цей день ми полтавською родиною виконуємо його невмирущий заповіт: «… І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій, не забудьте пом’янути незлим тихим словом».

Представники міської та обласної влади відзначають 203-тю річницю з Дня народження Тараса ШевченкаПредставники міської та обласної влади відзначають 203-тю річницю з Дня народження Тараса Шевченка

Вшановують полтавці Тараса Григоровича не лише покладанням квітів та читанням його творів. Директор Полтавської міської централізованої бібліотечної системи Таміла Дузенко розповіла, що мешканці міста втілюють свою повагу до Шевченка у власних мистецьких доробках:

— Ми запросили усіх бажаючих читачів наших бібліотек до цієї ініціативи, і вони радо відгукнулися на нашу пропозицію. Цього року вперше до пам’ятника Шевченку ми виставили портрети, які власноруч виготовили полтавці. Вони вишивали, малювали, вкладаючи в них частку своєї душі. 

Таміла Дузенко розповіла, що на вулиці просто неба також виставили портрети кількарічної давності. Вони, фактично, вже є сімейними реліквіями, але полтавці їх принесли для організації виставки. Кожен бажаючий міг презентувати свої роботи. Загалом мешканці міста зібрали близько 30 робіт. Після виставки роботи повернуться до своїх власників.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради