Полтавці влаштовують першокласників до школи за новими правилами

У Полтавських школах триває прийом документів до першого класу, який цього року проходить без конкурсного відбору. Документи почали приймати з квітня. Для зарахування до першого класу при собі потрібно мати такі документи: документ що посвідчує особу батьків, заява від батьків,копія свідоцтва про народження та оригінал медичної довідки на дитину.

Крім цього, згідно з концепцією нової школи, в освітніх закладах буде впроваджено ще ряд змін для першокласників. Зупинимося на найпопулярніших;

Школи набиратимуть в першу чергу тих дітей, які живуть на закріпленій за нею території. Підтвердження – довідка з місця реєстрації або штамп у паспорті батьків. Вже потім, за наявністю вакантних місць, будуть зараховувати дітей з інших районів міста.

Дитину не потрібно буде приводити у школу для співбесіди. Також батьки можуть подати документи без присутності самого першокласника.

Функції батьківських комітетів будуть змінені. Якщо раніше вони займалися переважно збором коштів на потреби школи, то тепер братимуть участь в обговоренні кошторису школи, пріоритеті фінансових витрат, особливості навчального процесу та виборі другої іноземної мови.

У початкових класах з’являться нові інтегровані підручники, але батьки матимуть змогу обирати між предметним навчанням та можливостями інтеграційного.

Від першачків вчителі на вимагатимуть, щоб ті вміли читати (до слова, цього вони не мали права вимагати і раніше). Це саме стосується і письма. Батьки будуть самі вирішувати, в якому віці дитина цього навчиться.

Нагадаю, що в Управлінні освіти виконавчого комітету Полтавської міськрадина балансі 50 закладів середньої шкільної освіти, 4 позашкільні навчальні заклади та 1 вечірня(змінна) школа. У десяти навчальних закладах впроваджується інклюзивна освіта.

Юлія Самозвон.

Читайте також, яких кулінарних хитрощів навчають полтавську молодь