Полтавці відвідали розриту могилу скіфських часів

На лівому березі Ворскли біля перехрестя автошляхів на Котельву, Опішню і Полтаву, за 2,5 км на схід під с. Лихачівки Котелевського району, знаходиться незвичайної форми підвищення.

Пагорб висотою 11 метрів над рівнем поля утворює своєрідне „кільце” діаметром до 110 метрів; у його центрі — кругла глибока яма завширшки 35 та глибиною понад 10 метрів. Стрімкі схили кільцевого валу майже обриваються в центральну заглибину зі сплощеним дном. Це майдан скіфського часу «Розрита Могила».

Дослідники дійшли висновку, що група курганів „Розритої Могили” складає поховальний комплекс — курганний могильник скіфської доби, серед якого найзначнішою пам’яткою є рештки грандіозного кургану, пошкодженого за якихось господарських чи інших робіт.

За розмірами „Розрита Могила” залишає далеко позаду всі майдани кільцевої форми Лівобережжя Дніпра, отже є найвизначнішою пам’яткою такого типу.

Учасники подорожі від туристичного клубу InGreen зустріли захід Сонця на «Розритій Могилі» і оцінили весь масштаб та грандіозність цієї споруди.

Також екскурсійний маршрут включав відвідування Шарівського палацу, Наталіївського комплексу садово-паркового мистецтва та Пархомівського історико-художнього музею ім. Луньова. Туристичний клуб започаткував тенденцію подорожувати парками та садибами Слобожанщини ще в 2012 році, відтоді цей маршрут користується підвищеною популярністю у полтавців, які воліють дізнатися більше інформацї про рідний край.

spokbdadgvi

Наступна поїздка «Старовинними садибами і парками Слобожанщини» із відвідуванням майдану скіфського часу «Розрита могила» планується 20 травня, заявку можна подати на сайті організаторів.