Полтавці разом відсвяткували Масляну

26 лютого на Театральній площі міста зібралися сотні мешканців Полтави, аби разом відзначити завершення традиційного українського свята — Масниці. Вже з понеділка починається Великий піст і триватиме до Великодня, який цього року припадає на 16 квітня.

На народні гуляння завітали дорослі з малечею, молодь та літні люди. Етносвято проходило під патронатом Полтавського міського голови Олександра Мамая. Зі святкової сцени очільник міста привітав полтавців та побажав миру в серцях і злагоди в родинах:

— Сьогодні останній день Масниці й остання неділя перед Великим постом. Тож, у цей день — день Прощеної неділі — я хочу в усіх попросити пробачення і, у свою чергу, вибачити. Та, найголовніше, нехай Господь простить нас за все, що ми зробили не так. Нехай у кожній домівці панує порозуміння. Батьки, зажди прощайте дітей, а ви, діти, — батьків. Нехай у ваших родинах та в нашому спільному домі — Україні — панує мир, добро та злагода!

Полтавці святкують Масляну Полтавці святкують Масляну

Юна полтавка куштує млинці Юна полтавка куштує млинці

Святковий ярмарок Святковий ярмарок

Цього дня на кожного, хто завітав на гуляння, чекали різноманітні конкурси, ігри, забави. Всі бажаючі могли сфотографуватись у фото-зонах достатку, прощення й щастя. Для любителів активних розваг працювали спортивні майданчики. Також під час заходу підприємці влаштували святковий ярмарок. На головній сцені полтавців розважали цікавим театральним дійством найкращі театральні, вокальні та хореографічні колективи міста. Порадували полтавців і святковим феєрверком.

Селфі з міським головою Селфі з міським головою

Фото-зона «Прощення» Фото-зона «Прощення»

Фото-зона «Щастя» Фото-зона «Щастя»

За доброю традицією, усіх присутніх пригощали обов’язковою стравою, що готують на Масницю — смачними млинцями з джемом. Таких цьогоріч приготували понад 2 тисячі порцій. Тож, всі охочі безкоштовно могли поласувати святковими смаколиками.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради