Полтавці прийшли до Вічного вогню із портретами ветеранів — своїх прадідів, дідів та батьків

Полтавці прийшли до Меморіалу Солдатської слави із портретами полеглих ветеранів

9 травня у Полтаві, на Меморіалі Солдатської слави відбулися урочистості з нагоди Дня Перемоги. Із нового можна відмітити, що у 2017 році не було промов, як і символічної «солдатської каші». Натомість святкову колону очолили школярі із портретами своїх пращурів, які визволяли батьківщину віл нацистської окупації.

Генерал-майор запасу Борис Лутін Генерал-майор запасу Борис Лутін

Ніс портрет і міський голова Полтави Олександр Мамай. Вже після покладання квітів до Вічного вогню він пояснив, що це портрет його наставника — Олександра Грущенка, який помер на 98 році життя, перед цьогорічним Великоднем. Мер повідомив, що ветеран-авіатор приходив кожного 1 вересня до школи, де з 1975 року навчався Олександр Мамай. Він проводив із дітьми «Уроки мужності».

Олександр Мамай з портретом Олександра Грущенка Олександр Мамай з портретом Олександра Грущенка

«Полтавщина» навмання підійшла до одного із школярів, який тримав портрет ветерана. Ігор Біленький пояснив, що тримає портрет свого прадіда — Василя Трегуба, мобілізованого у 1941 році, він закінчив бойові дії у 1942 році, після важкого поранення.

Ігор Біленький про Василя Васильовича Тригуба (2017.05.09, Полтава) Ігор Біленький про свого прадіда Василя Васильовича Тригуба

Полтавка, яка представилася «бабою Любою», прийшла із портретом батька — Безсмертного Василя Юхимовича. Пожалілася, що вже вкотре приходить 9 травня на Вічний вогонь, але минулого разу «її не пустили в ефір». Вже пошепки пояснила свою версію: «Батько вже лежав і питав: «А яка влада у місті, чи горить Вічний вогонь?». Кажу, що горить. І оце через цю фразу через владу якесь телебачення і не взяло».

Баба Люба про Василя Юхимовича Безсмертного (2017.05.09, Полтава) Баба Люба про свого батька Василя Юхимовича Безсмертного

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»