Полтавці познайомились з поетичною «Реґіною Ольсен» та емоційною київською музиканткою

18 лютого у ДК ПТМЗ пройшов поетично-акустичний вечір київських митців — поета Зази Пауалішвілі та музикантки Христини Халімонової.

Організатори заходу — незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus». Майже рік його учасники хотіли привезти цих митців до Полтави, але кожного разу обставини ставали на заваді. 

Заза Пауалішвілі — не лише поет, але й фотограф. Тож, до початку заходу полтавці ознайомилися з його знімками. Роботи Пауалішвілі різнопланові: портретна фотографія, пейзажі, архітектура. Сам митець розповів, що фотографія — це його спроба втечі від реальності:

— Для мене це окремий світ. Він більше стосується вічності, ніж я, як людина.

У рамках свого виступу поет читав вірші із дебютної збірки «Реґіна Ольсен». З нею він став лауреатом літературної премії «Смолоскип». За словами Пауалішвілі, в цій збірці він навіть чесніший, ніж зі своїми близькими друзями. «Реґіна Ольсен» містить 12 розділів, останній з яких — порожній. Автор прочитав тексти майже з кожного з них. 

Також прозвучали більш ранні ліричні вірші, які поет збирається опублікувати в майбутньому. Не забув Пауалішвілі і про свої нові тексти. Але, говорячи про них, він пожартував, що видасть їх років через десять.

Модератор заходу Анна Єгорова та Заза Пауалішвілі Модератор заходу Анна Єгорова та Заза Пауалішвілі

Глядачі Глядачі

Читаючи вірші, автор завжди розповідав цікаві історії про них або процес їх написання. Так, в одному з текстів він говорить про виправлення слова «Бог» з великої літери на малу. Цей образ пов’язаний з конкретним випадком з життя Зази:

— Колись я працював в архіві з часописом «Киевская старина». Його видавали в кінці 19 сторіччя. І там на кожній сторінці в слові «Бог» велика літера виправлена на малу кульковою ручкою. 

Після Пауаліашвілі на сцену вийшла Христина Халімонова. Її виступ можна умовно поділити на два блоки: гітарний і клавішний. З самого початку вона запросила всіх глядачів танцювати:

— Я сама завжди хочу потанцювати. Але мені ще грати і співати треба. Тому зробіть це, будь-ласка за мене.

Халімонова виконувала як власні пісні, так і написані на вірші Пауалішвілі. У перервах вона жартувала та розповідала історії про кожну з них. Також вона анонсувала вихід альбому вже через декілька місяців.

Після кожної пісні авторка отримувала бурхливі оплески. За словами учасниці «Magnum Opus» Катерини Кролевської, Халімонова — одна з найбільш емоційних і відданих публіці виконавців, яких вона бачила.

Денис СТАРОСТІН, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»