Полтавці більше не побачать цілительки Олени

МОЗ скасовує видачу дозволів на заняття цілительством і забороняє рекламу народної медицини

Міністерство охорони здоров’я підготувало законопроект, який скасовує видачу дозволу від МОЗ на заняття народною медициною. Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун:

      —  Якщо сучасна медична наука не визнає практику цілителів, знахарів і екстрасенсів, як метод лікування, цього не може визнавати закон і держава. І в жодному разі Міністерство охорони здоров’я не може надавати дозвільні документи на методи, безпечність та ефективність яких неможливо гарантувати.

За словами Уляни Супрун, законопроект також забороняє рекламу народної медицини. Це означає, що з газет та зупинок громадського транспорту зникнуть оголошення про «зняття порчі та родового прокляття», і все менше полтавців віддаватимуть останні гроші розрекламованим шахраям.

Також пані Супрун пояснила, що це не означатиме, що люди, які практикують цілительством, перестануть цим займатися. Просто їх діяльність не підкріплюватиметься дозволом від міністерства як така, що може когось вилікувати. Пацієнти, які звертатимуться до шаманів і знахарок, бачитимуть, що їх діяльність не є місцем, де надається медична допомога.