Полтавським протестантам відмовили в оренді приміщення після конфлікту із криміналістами

Полтавський міськвиконком відмовив «Сучасній Християнській Церкві» в оренді 140 м² комунального приміщення на Леваді. За словами протестантів, оренду їм не продовжили після скарг криміналістів, які були їхніми сусідами на поверсі

7 січня члени «Сучасної Християнської Церкви» поскаржилися на те, що Управління майном комунальної власності міста безпідставно виселило їх із приміщення на вулиці Чураївни, 1/1. Пояснимо суть проблеми.

На початку 2018 року місто передало церкві в оренду кілька кімнат на 2-му поверсі будинку, загальною площею 140 м². Як розповідає пастор церкви Євген Антонець, у цих приміщеннях не проходила служба — їх використовували для різних проектів:

— Там проходять соціальні проекти: підготовка поїздок до АТО, дитяче служіння, арт-студія, арт-служіння, біблійна школа, музичні репетиції, ляльковий театр тощо.

Сусідами євангелістів на поверсі були експерти-криміналісти із Полтавського відділення Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Заслуженого професора М.С. Бокаріуса. За словами євангелістів, криміналісти на них написали декілька скарг у міськвиконком. Начебто їм заважає музика, поверхом ходять незрозумілі люди й загалом вся атмосфера відволікає від роботи. Також криміналісти пояснили, що їм не вистачає площі й вони не проти орендувати приміщення, зайняті євангелістами.

— Те крило було пусте. Криміналісти звикли там курити і їсти. Вони злилися, що ми його використовуємо. Вони палили в приміщенні, а ми просили цього не робити. Ми їм не заважали, бо вони працюють у першій половині дня, а ми — у другій. Одного разу робочої суботи ми готували різдвяні пісні. Після цього керівник відділення інституту Світлана Мороз сказала, що буде на нас писати скаргу й нас тут не буде, — розповів Євген Антонець.

Євген Антонець Євген Антонець

У грудні 2018 року церква написала заяву до міськвиконкому із проханням продовжити оренду. На заяву їм не відповіли, а в управлінні комунальним майном запропонували інше місце на вулиці Баяна. Євангелісти відмовилися. За словами Антонця, там була розвалена хата.

6 лютого до церкви надійшов лист від управління майном із вимогою упродовж 3 днів звільнити приміщення. Уже на наступний день двері в кімнати були запломбовані. Сьогодні євангелістам дали можливість забрати свої речі.

Уже 7 лютого двері в кімнати були запломбовані Уже 7 лютого двері в кімнати були запломбовані

Начальник управління майном комунальної власності міста Наталія Курнакова повідомила, що однією із причин виселення євангелістів стало закінчення строку договору оренди. Інші причини можуть назвати тільки у відповіді на інформаційний запит. В інституті Полтавського відділення харківського інституту криміналістики, повідомили, що на євангелістів не скаржилися, і також порадили написати запит.

Адмінбудівля на вул. Чураївни, 1/1 Адмінбудівля на вул. Чураївни, 1/1

До слова, «Сучасна Християнська Церква» і криміналісти орендували приміщення безкоштовно.

Нагадаємо, що члени «Сучасної Християнської Церкви» хотіли отримати 2 га землі на території колишніх артскладів, але депутати міськради їм відмовили.

Довідково. «Сучасна Християнська Церква» відноситься до Євангелістського руху — протестантської гілки християнства. Євангелісти вважають, що служать так, як це було до розділення церкви на православну і католицьку. Євангелісти визнають Ісуса Христа у якості єдиного святого символу християнства. Іконопис, як і скульптури релігійного змісту, визнаються тільки як твори мистецтва. Хрещення євангелістів проходить у зрілому віці. У Полтаві «Сучасна Християнська Церква» існує 5 років. Її членами є близько 50 вірян.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»